Program


Sisi és a népművészet TÁRLATVEZETÉS (a belépőjegy árát nem tartalmazza!)
2

Sisi és a népművészet TÁRLATVEZETÉS (a belépőjegy árát nem tartalmazza!)

Hol került kapcsolatba Sisi a kalotaszegi varrottasokkal? Milyen volt a királyné magyar szobája Bécsben? Brüsszelből hozatott csipkéi hogyan hatottak a magyarországi csipkeműhelyekre és a magyar népművészetre? 1866-os magyarországi látogatása idején milyen ruhadarabokat rendelt Erzsébet a Váci utcai „Alter és Kiss” divatkereskedésből? Milyen ajándékot küldtek a királyi párnak a mezőtúri fazekasok? Miért fényképezte Izabella főhercegné a matyókat?…  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. június 21. szerda, 15:00

Hol került kapcsolatba Sisi a kalotaszegi varrottasokkal? Milyen volt a királyné magyar szobája Bécsben? Brüsszelből hozatott csipkéi hogyan hatottak a magyarországi csipkeműhelyekre és a magyar népművészetre? 1866-os magyarországi látogatása idején milyen ruhadarabokat rendelt Erzsébet a Váci utcai „Alter és Kiss” divatkereskedésből? Milyen ajándékot küldtek a királyi párnak a mezőtúri fazekasok? Miért fényképezte Izabella főhercegné a matyókat?
A különleges kiállításon többek között erre is választ keresünk a kiállítás kurátorával.

FONTOS INFORMÁCIÓ: A tárlatvezetés a belépőjegy árát nem tartalmazza! A belépőjegyekről itt tud tájékozódni és jegyet vásárolni: https://hagyomanyokhaza.jegy.hu/program/sisi-es-a-nepmuveszet-a-csipke-vonzasaban-kiallitas-145336/953543

 

Ajánlatunk


Nagy és nemes feladatra vállalkozik a Magyar Állami Népi Együttes erdélyi antológiájának színpadra állításával. Az Édeskeserű szerves folytatása annak az évek óta tartó alkotói folyamatnak, amely korszerű folklórértelmezésével, a színház eszközeinek bátor alkalmazásával, makacs következetességgel mutat rá újra és újra gyökereinkre, hagyományos kultúránk fontosságára.

„Előadásomban egy foglalkozási csoportnak, a pásztorságnak, azon belül is a juhászoknak dolgozó háromgenerációs magyarszabó-dinasztia munkásságáról és utolsó képviselőjéről: Jordán Zsigmondról (1925–1996) szólok. A szabónemzedék történetéről, a szentesi juhászöltöny és juhászmellény elterjedéséről, virágzásáról és utóéletéről számolok be. A dél-alföldi, így a csongrádi és csanádi pásztorokat kutatva többször elhangzott a szentesi szabó, Jordán Zsigmond neve. A juhászok őt keresték fel, hogy készítse el foglalkozásuk címerévé, saját identitásuk kifejezésévé váló viseleti darabokat: a kabátból, csizmanadrágból, mellényből álló együttest – ami későbbiekben pantallóval bővült –, amit mindannyian juhászöltönynek hívnak. Ebből következik, hogy szabómester-embertől ritkaságnak számít, hogy egy alkotótól ilyen számú viseleti darabot ismerünk.”

A Hagyományok Háza állandó táncháza, melyet 19-21 óráig tánctanítás előz meg. A tánctanításnak és a táncháznak a Hagyományok Háza Átriuma ad otthont, minden szombaton 19 óra és hajnali 2 között! Szombat esténként itt a helyed a Hagyományok Háza táncházában, tanuld és járd velünk a táncot!

Ajánló


“Két kezem formálja, a lábam járja, szívem muzsikája!“ Magyar cigány mesterségek, virtuóz táncok, életérzések...

A székesfehérvári Alba Regia Táncegyüttes sok évtizede tartozik a legizgalmasabb vidéki néptáncműhelyek közé, köszönhető ez többek között két meghatározó alkotónak,…

Közös ég alatt - Egy színpadon a néptánc ifjú tehetségei és a Magyar Állami Népi Együttes A Hagyományok Háza és…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!