Program


Pannónia Néptáncegyüttes: Szüreti mulatság

Pannónia Néptáncegyüttes: Szüreti mulatság

Pannónia Néptáncegyüttes: Szüreti mulatság

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. október 20. csütörtök, 14:30

Az őszi szőlőszüret egy olyan társas munkaalkalom, melynek befejezését a közösség rendszerint vidám táncos mulatsággal ünnepelte és ünnepli napjainkban is. A Pannónia Néptáncegyüttessel megidézzük a Kárpát-medence különböző tájainak szüreti szokásait a Sárköztől a Csíki-medencén át a Budapest szomszédságában lévő Kistarcsáig. Az előadás során a bűvészmutatványnak beillő erdőbényei bognártáncot is eljárják a táncosok. Szengyel István, az együttes vezetője – ígéretéhez híven – tamburamuzsikával kíséri majd a szüreti népdalokból álló közös éneklést.

Közreműködők: Pannónia Néptáncegyüttes Barkóca és Berkenye csoportjai, Zagyva Banda, Szengyel István

Felkészítő tanárok: Benderné Jelinek Eszter, Kiss Anna, Máté Móric, Szengyel István

Narrátor: Varga Máté etnográfus

 

Köszönjük a karcagi Gazdaháznak (vezetői: Nagy Emese, Gánóczy Ferenc), hogy a fotót rendelkezésünkre bocsátotta.

 

 

Ajánlatunk


Városi séta a Szecesszió Art Deco Népművészet című kiállításhoz Szeretők, művészek és a megfontolt beruházók - Ami a kiállítótérbe nem fért be... Hagyományok Háza – Magyar Népi iparművészeti Múzeum szervezésében

Ökrös Csaba halálával hogy is lehetne újból Ökrös zenekari koncert? Ezt a nehéz kérdést próbálják megválaszolni az ittmaradtak, Molnár Miklós, Kelemen László, Mester László „Pintyő”, kiegészülve Gombai Tamással, Pál István „Szalonnával, Pénzes Gézával, valamint a hajdani Ökrös-koncertek állandó meghívottjaival, Balogh Kálmánnal, Berecz Andrással, Juhász Zoltánnal. A táncházmozgalom második hullámában alakult csapat olyan, a táncházakban ma is közkedvelt nótáknak a felröptetője volt, mint a kalotaszegi „Ej, nem szeretem az idők járását”, vagy az ördöngösfüzesi „Már Füzesből kihajtották a nyájat”, de lemezre vett zenéik ma is hallgatottak, mondhatni klasszikussá váltak (Kalotaszegi mulató énekek, Bonchida, háromszor). A koncertet nem csak az Ökrös zenekarral felnőtt idősebb generációnak ajánljuk, a fiatalok is megérezhetik zenéjükben a népzene átütő, lelket emelő szépségét, erejét.

Nagy és nemes feladatra vállalkozik a Magyar Állami Népi Együttes erdélyi antológiájának színpadra állításával. Az Édeskeserű szerves folytatása annak az évek óta tartó alkotói folyamatnak, amely korszerű folklórértelmezésével, a színház eszközeinek bátor alkalmazásával, makacs következetességgel mutat rá újra és újra gyökereinkre, hagyományos kultúránk fontosságára.

Ajánló


A Hagyományok Háza állandó táncháza, melyet 19-21 óráig tánctanítás előz meg. A tánctanításnak és a táncháznak a Hagyományok Háza Átriuma…

Az iskolai év végéhez közeledve a Csillagszeműek különböző csoportjai két programmal várják a közönséget a Hagyományok Házában: 17 órától a…

“Két kezem formálja, a lábam járja, szívem muzsikája!“ Magyar cigány mesterségek, virtuóz táncok, életérzések...

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!