Program


Nők Lapja Irodalmi Est és Díjátadó

Nők Lapja Irodalmi Est és Díjátadó

Nők Lapja Irodalmi Est és Díjátadó
A magazin 75. jubileumi születésnapja alkalmából idén impozáns környezetben, nagyközönség előtt adjuk át a Nők Lapja Irodalmi Díjakat. Az est folyamán közreműködik Vecsei H. Miklós, Grecsó Krisztián, Szinetár Dóra, Gubik Petra és Juhász Anna.  more

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Wednesday, October 30 2024 6:30PM

A magazin 75. jubileumi születésnapja alkalmából idén impozáns környezetben, nagyközönség előtt adjuk át a Nők Lapja Irodalmi Díjakat.

Az est folyamán közreműködik: Vecsei H. Miklós, Grecsó Krisztián, Szinetár Dóra, Gubik Petra és Juhász Anna.

A 100 legjobb könyv bookazine megjelenésének előestéjén felfedjük, hogy melyek lettek a szakmai zsűri és az olvasók által legjobbnak ítélt alkotások az elmúlt egy év könyves terméséből. Dalok, versek, regények kelnek életre a Hagyományok Háza színpadán.

A belépőjegy tartalmazza a 100 legjobb könyv bookazine egy példányát és egy pohár welcome pezsgőt.

 

 

 

 

Our offer


A komponista, népzenész és kultúraszervező Kelemen László – szimfonikus zenekart, kórust, népi együttest és szólistát is színpadra léptető – darabja azt a tendenciát hivatott ellensúlyozni, hogy az utóbbi évtizedek hazai zeneszerzésében háttérbe szorultak a folklorisztikus alapú törekvések.

A Magyar Állami Népi Együttes zenekarát – hazánkban szinte utolsóként – olyan kiváló cigány muzsikusok is alkotják, akik képesek a városi cigányzene nagy múltú hagyományait még interpretálni, itt a XXI. század elején. A tánckoncert helyszíne egy szimbolikus tér: koncertterem, étterem, bár, falusi kocsma stb. Az előadás zenei szövetében a népzene mellett helyet kap a hagyományos városi cigányzene, a magyar nóta és a csárdás, valamint a jazz és az etnikus cigány világzene is. Felmutatva mindazt a zenei virtuozitást és repertoárgazdagságot, mely a magyar cigánymuzsikusok unikális jellemzője. A nagy ívű zenei tablót táncjelenetek teszik még változatosabbá, színesebbé.

A vajdasági magyar tamburazenekarok a 20. században előadó: Csonka Balázs Vajdaság egész területén a magyarság körében a mai napig mélyen meghatározó szerepet tölt be a tamburazene. Ennek ellenére sajnos csak nagyon kevesen foglalkoztak annak múltjával. Az 1900-as évek közepén Király Ernő rögzített számos hangfelvételt a Vajdasági Múzeum és az Újvidéki Rádió számára, ritkán még a mai nap is adásra kerülnek ezek a rádióban. Napjainkban többek között Csonka Balázs foglalkozik a 20. századi magyar tamburazenekarok repertoárjával, működésével, hangzásával és társadalmi szerepével. Előadásában az eddigi kutatásai eredményeiről számol be, az első zenekarok megjelenéséről, elterjedéséről, elnevezéseiről, illetve szó lesz a vajdasági Tisza menti és a bácskai Duna menti tájegységek meghatározó zenekarairól is.

Suggestions


Nagy és nemes feladatra vállalkozik a Magyar Állami Népi Együttes erdélyi antológiájának színpadra állításával. Az Édeskeserű szerves folytatása annak az…

A társulat Bernarda Ballada című ÚJ előadása elsősorban a tánc nyelvén beszél. A dráma részleteiből és a szerző egyes költeményeiből…

A Magyar Állami Népi Együttes előadása a Kárpát-medence néphagyományait (néptánc, népköltészet, népzene) feldolgozó, a női princípiumot a figyelem középpontjába állító,…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.