Program


Mesterek és tanítványok - Tázló Együttes / Hagyományok Háza

Mesterek és tanítványok - Tázló Együttes / Hagyományok Háza

A Tázló együttes moldvai csángó népzenét játszik hagyományos hangszereken, a táncházakra jellemző felállásban.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2016. december 3. szombat, 19:00

Az együttes tagjai több mint húsz éve gyűjtenek moldvai csángó és muzsikus cigány mesterektől. 2014-ben jelent meg első lemezük: Moldvai népzene Budapestről. Évről évre közreműködnek a csángó bálon és a táncháztalálkozón. 2016-ban munkájuk elismeréseként átvehették a Táncház díjat.

A még élő mesterek közül Hodorog András klézsei furulyás és unokatestvére, Bálint Erzsébet énekes kap szerepet a műsorban, amely bemutatja a csángó zene változatos világát a feszes táncritmusoktól a lírai dalokig. Megidézik a már elhunyt énekes, hegedűs és kobzos mestereket is, hiszen a legtöbben sajnos már nincsenek közöttünk. A műsor második felében szerepet kapnak a Tázló-tagok énekes, hegedűs, kobzos és dobos tanítványai is.

A Tázló együttes tagjai:

Draskóczy Lídia – hegedű

Enyedi Ágnes – ének

Benke Félix – dob, doromb, levélsíp, tilinka

Németh László – koboz

Sófalvi Kiss Csaba – furulya, kaval, tilinka

A koncert után fergeteges táncház veszi kezdetét!

Ajánlatunk


Az iskolai év végéhez közeledve a Csillagszeműek különböző csoportjai két programmal várják a közönséget a Hagyományok Házában: 17 órától a fiatalabb budapesti és piliscsabai gyerekek mutatkoznak be. Mindkét előadás vendége a Csillagszeműek felnőtt társulatra, a Timár Együttes. A programban Timár Sándor klasszikus művei mellett a fiatal csoportvezetők saját koreográfiái is szerepelnek. A műsort Vizeli Bálint és zenekara kíséri.

Közös ég alatt - Egy színpadon a néptánc ifjú tehetségei és a Magyar Állami Népi Együttes A Hagyományok Háza és az Örökség Nemzeti Gyermek és Ifjúsági Népművészeti Egyesület hagyományteremtő szándékkal egy új program sorozatot hozott létre múlt év őszén 'Közös ég alatt' címmel, ahol egy színpadon mutatkoznak be a néptánc ifjú tehetségei és a Magyar Állami Népi Együttes táncos szólistái.

A székesfehérvári Alba Regia Táncegyüttes sok évtizede tartozik a legizgalmasabb vidéki néptáncműhelyek közé, köszönhető ez többek között két meghatározó alkotónak, vezetőnek, mesternek és tanítványának. Botos József a hetvenes évek elején kezdett el koreografálni és tanítani a királyi város néptáncegyüttesénél, a hetvenes évek közepétől három évtizeden át volt az együttes művészeti vezetője, számos fesztiváldíjas koreográfia készítője, a stafétát 2006-ban pártfogoltja és tanítványa Majoros Róbert vette át, aki sikeresen járja tovább a mestere által megkezdett utat. Az együttesnek készült igényes autentikus műsorok, táncjátékok, történelmi témájú tablók mellett mindkettőjük számára meghatározó a szülővároshoz való kötődés, a város életében való aktív jelenlét, a mester által megálmodott Királyi Napok megvalósítása, éltetése, a város fontos eseményein a tanítványokkal való részvétel, a szűkebb és tágabb közösség építése, a gyökerek fontosságának átadása.

Ajánló


“Két kezem formálja, a lábam járja, szívem muzsikája!“ Magyar cigány mesterségek, virtuóz táncok, életérzések...

Nagy és nemes feladatra vállalkozik a Magyar Állami Népi Együttes erdélyi antológiájának színpadra állításával. Az Édeskeserű szerves folytatása annak az…

Ökrös Csaba halálával hogy is lehetne újból Ökrös zenekari koncert? Ezt a nehéz kérdést próbálják megválaszolni az ittmaradtak, Molnár Miklós,…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!