Program


Kortárs néptánc estek: Kovács Gerzson Péter / TranzDanz: TRANZIT TRIP

Kortárs néptánc estek: Kovács Gerzson Péter / TranzDanz: TRANZIT TRIP

A KGP által alapított és vezetett TranzDanz több, mint 30 éve utazik a kortárs tánc világában és meséli történeteit a magyar és kárpátmedencei néptáncok és kortárs tánctechnikák ötvözésével kialakított egyedi táncnyelvén.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: április 10. szerda, 19:00

Kortárs néptánc estek: Kovács Gerzson Péter A tranzit ideiglenes világában bármi megtörténhet, bárki bárkivel összefuthat, ismeretséget köthet, szerelembe eshet és szakíthat, megmérkőzhet, megvalósulhatnak az álmai, új alakot, személyiséget ölthet... Itt él az utazó, a véletlenszerű találkozások, kalandok szereplője, aki az emlékei, vágyai és talán a jövő felidézésével tölti ki az átmenetni hely ürességét.

 

Mielőtt tovább indulnánk, a váróterem a felfokozott mulatságok, a valódi és a hamis csillogás, a bánat, a mulandó vagy talán örök szerelmek, új barátságok, a mámor, öröm, csalódás, a felejtés és emlékezés, a virtus, a melankólia, a szemlélődés és a hedonizmus színtere.

 


A KGP által alapított és vezetett TranzDanz több, mint 30 éve utazik a kortárs tánc világában és meséli történeteit a magyar és kárpátmedencei néptáncok és kortárs tánctechnikák ötvözésével kialakított egyedi táncnyelvén.

Koreográfus, látványtervező: Kovács Gerzson Péter
Zene: Kovács Jeromos
Jelmeztervező: Ocskó-Kü Kata
Dramaturg: Fabacsovics Lilla

Az előadás után lehetőség nyílik az alkotókkal való beszélgetésre.

Az előadás időtartama: 60 perc

Ajánlatunk


A Hagyományok Háza állandó táncháza, melyet 19-21 óráig tánctanítás előz meg. A tánctanításnak és a táncháznak a Hagyományok Háza Átriuma ad otthont, minden szombaton 19 óra és hajnali 2 között! Szombat esténként itt a helyed a Hagyományok Háza táncházában, tanuld és járd velünk a táncot!

A székesfehérvári Alba Regia Táncegyüttes sok évtizede tartozik a legizgalmasabb vidéki néptáncműhelyek közé, köszönhető ez többek között két meghatározó alkotónak, vezetőnek, mesternek és tanítványának. Botos József a hetvenes évek elején kezdett el koreografálni és tanítani a királyi város néptáncegyüttesénél, a hetvenes évek közepétől három évtizeden át volt az együttes művészeti vezetője, számos fesztiváldíjas koreográfia készítője, a stafétát 2006-ban pártfogoltja és tanítványa Majoros Róbert vette át, aki sikeresen járja tovább a mestere által megkezdett utat. Az együttesnek készült igényes autentikus műsorok, táncjátékok, történelmi témájú tablók mellett mindkettőjük számára meghatározó a szülővároshoz való kötődés, a város életében való aktív jelenlét, a mester által megálmodott Királyi Napok megvalósítása, éltetése, a város fontos eseményein a tanítványokkal való részvétel, a szűkebb és tágabb közösség építése, a gyökerek fontosságának átadása.

Ajánló


Az előadás a magyar színpadi néptáncművészet történetében először mutatja be a Délvidéken élő népek: magyarok, szerbek, horvátok, németek, románok sokszínű…

Az iskolai év végéhez közeledve a Csillagszeműek különböző csoportjai két programmal várják a közönséget a Hagyományok Házában: 17 órától a…

Az iskolai év végéhez közeledve a Csillagszeműek különböző csoportjai két programmal várják a közönséget a Hagyományok Házában: 19 órától a…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!