Kárpátaljai Kultúrkaraván előadáson a hazánkba menekült kárpátaljai népzenészek és táncosok mutatkoznak be a Magyar Állami Népi Együttes zenekarával közösen.
A Megidézett Kárpátalja, Hágókon innen és túlcímű előadás a magyar színpadi néptáncművészet történetében először mutatja be egy antológia keretében a Keleti-Kárpátokban és annak előterében, Kárpátalján élő népek: magyarok, ukránok, ruszinok, románok, cigányok, zsidók, sokszínű és gazdag tradicionális kultúráját. Felmutatva mindazt, ami e népek hagyományaiban közös és mindazt, ami nemzeti sajátosság. A hangsúlyt azonban a közös gyökerekre helyezve, szemléletesen érzékeltetve a közös történelmi múltból származó törvényszerű hasonlóságokat. Azok a ruszin népek, melyek mai napig őrzik II. Rákóczi Ferenc emlékét, büszkén vallják, hogy őseik a magyarokkal együtt hűségesen védték a „nagyságos fejedelem” várait.
A hagyomány átörökítése, a saját és a velünk együtt élő népek folklórnyelvének ismerete a találkozások és saját magunk kinyilatkozásának lehetőségét teremtik meg. A színház ezeknek a találkozásoknak az esélye, a tükre. A tükör, amibe jó belenézni, mely annak is felmutat, aki megalkotja, és annak is, aki majdan nézői csendjében megéli az inspiratív elfogadás és befogadás állapotát.
Közreműködik:
BorzsaVári zenekar
Cifra Banda
Csipkés Együttes
Kárpátalja Néptáncegyüttes
Kokas Banda
Sodró együttes
Viski Fricskák
és Pál István Szalonna és Bandája
Az előadás időtartama: ~2,5 óra (1 szünettel)