Jótékonysági koncert és táncház Kelemen István megsegítésére
Jótékonysági koncert és táncház több
Jótékonysági koncert és táncház több
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2022. szeptember 24. szombat, 19:00
Közreműködnek: Nyitrai Marianna, Petrás Mária, Samu Imola, Tímár Sára, Balogh Kálmán, Kovács Ferenc, Tóth Viktor, Mihó Attila és András Orsolya, Hargitai-Halászi Lehel, Csibi Szabolcs, Kiss Krisztián, Ségercz Ferenc, az Üsztürü, Servet, Szigony, Tázló, Édes Málé és Húrekvár zenekarok.
A műsort szerkeszti: Németh László
Kelemen István, sepsiszentgyörgyi hegedűs, kobzos, hangmester.
Kamasz korában kezdett népzenét és világzenét játszani a Fabatka zenekarral. A Kalagor zenekarral elsőként adtak ki 2006-ban olyan moldvai népzenei lemezt, amin végig a hagyományos hegedű–koboz felállás hallható. Pityu alternatív és világzenei körökben a Tündérground és az Improvíziók hegedűseként lett ismert. A sepsiszentgyörgyi táncházak állandó közreműködője, hegedűt és kobozt tanít kurzusokon és táborokban. A Fabatka zenekar tagjaként több gyereklemezen szerepel és rendszeresen muzsikál gyerekprogramokon is. A zenélés mellett népzenei, világzenei és táncszínházi produkciók hangosításával is foglalkozik. Pityu családos ember, két gyermekes édesapa.
Kelemen Pityu sepsiszentgyörgyi zenész különleges élethelyzetben van. Egy ideje sajnos olyan egészségügyi problémákkal szembesül, amelyek gyakorlatilag ellehetetlenítették a munkájától, a muzsikálástól, így értelemszerűen a jövedelmi forrása is megszűnt. Azt pedig mindannyian tudjuk, hogy az orvosi konzultációk, kórházi kezelések, gyógyszerek, stb. nem kevés pénzbe kerülnek.
A Folker Együttes első felhívását több jótékonysági program követte Erdély szerte.
Most van a pillanat, hogy Budapesten is segíthetjük felépülését. A Hagyományok Háza a szeptember 24-i program fellépőivel egyetértésben az est teljes bevételét erre a célra ajánlja, továbbítja Kelemen Pityu részére.
A Magyar Érdemrend Lovagkeresztjével és Martin György-díjjal kitüntetett művész életének 80. , alkotó munkásságának 60. évfordulója alkalmából készült műsor ízelítőt ad pályafutásának kiemelkedő alkotásaiból, melynek ihletője a Kárpát-medence sokszínű néptánc hagyománya.
A Magyar Állami Népi Együttes zenekarát – hazánkban szinte utolsóként – olyan kiváló cigány muzsikusok is alkotják, akik képesek a városi cigányzene nagy múltú hagyományait még interpretálni, itt a XXI. század elején. A tánckoncert helyszíne egy szimbolikus tér: koncertterem, étterem, bár, falusi kocsma stb. Az előadás zenei szövetében a népzene mellett helyet kap a hagyományos városi cigányzene, a magyar nóta és a csárdás, valamint a jazz és az etnikus cigány világzene is. Felmutatva mindazt a zenei virtuozitást és repertoárgazdagságot, mely a magyar cigánymuzsikusok unikális jellemzője. A nagy ívű zenei tablót táncjelenetek teszik még változatosabbá, színesebbé.
A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum ékszergyűjteményét 20. és 21. századi népi iparművészek és designerek népi motívumok ihlette ékszerei alkotják, melyek a kortárs anyaghasználat interaktivitását és a népi motívumok mai reflexióját vegyítik.
Ajándékkészítő műhelyeinkben bárki elkészítheti személyes karácsonyi ajándékát.
A Magyar Állami Népi Együttes előadása a Kárpát-medence néphagyományait (néptánc, népköltészet, népzene) feldolgozó, a női princípiumot a figyelem középpontjába állító,…
A Hagyományok Háza állandó táncháza, melyet 19-21 óráig tánctanítás előz meg. A tánctanításnak és a táncháznak a Hagyományok Háza Átriuma…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!