
Határon túli magyar táncegyüttesek előadása - Maros Művészegyüttes: Újraélt figurák
Az erdélyi Maros Művészegyüttes Újraélt figurák című előadását láthatja az érdeklődő közönség, amelyben Közép-Erdély gazdag néptánchagyományait mutatják be
Az erdélyi Maros Művészegyüttes Újraélt figurák című előadását láthatja az érdeklődő közönség, amelyben Közép-Erdély gazdag néptánchagyományait mutatják be
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Sobota, 23 Marca 2019 19:00
E térség sokszínű világát egyrészt a klasszikus, jól ismert néprajzi tájak találkozása, azok átmeneti formákban való egymásba olvadása, másrészt az etnikai sokszínűségnek köszönhető tánc- és zenei formavilág tarkasága adja. Az együttes válogatása tánctípusokban, zenei világban, viseletekben és tánc-hangulatokban egyaránt változatos.
Sor kerül Gerendkeresztúr, Dombó, Györgyfalva, Csabaújfalú vagy Girolt hagyományának bemutatására. A magyar néphagyomány erős megjelenítése mellett a küküllőmenti cigány és román ízek is láthatóak e műsorban, amely érzelmi sokszínűségre is törekszik. A figurák, melyek múltba vesztek, még nagy múltú táncos falvakban is újraélednek a táncosok lábán, és erős táncélményt jelenítenek meg az előadásban, mely nem nélkülöz humort és gondolati mélységeket sem.
Rendező – koreográfus : Varga János
Zenekarvezető : Moldován – Horváth István
Tánckarvezetők : Törzsök Zsuzsánna és Farkas Sándor Csaba
Menedzser - igazgató : Barabási Attila Csaba
A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum ékszergyűjteményét 20. és 21. századi népi iparművészek és designerek népi motívumok ihlette ékszerei alkotják, melyek a kortárs anyaghasználat interaktivitását és a népi motívumok mai reflexióját vegyítik.
A bor dicsérete című előadás nem kívánja leltárként felsorolni borhoz, a szőlőhöz, a szürethez kapcsolódó a hagyományban megőrződött szokásokat. A szellemi teret Hamvas Béla és az általa megfogalmazott a „bor, mint szentség” gondolat inspirálja.
A műsor a boldog szerelmet és az egymásra találást hivatott bemutatni, az ifjú pár végül összeköti életét, és boldogan élnek míg meg nem halnak, ahogy a népmesék is végződnek.
Idén június 4-én ünnepelné 79. születésnapját Halmos Béla, a táncházmozgalom egyik elindítója, első prímása. Halála óta minden évben emlékkoncerttel emlékezünk…
A Magyar Állami Népi Együttes alkotóinak régi álma valósult meg, amikor Nikola Parov friss hangzású, dinamikus, ősi motívumokat görgető populáris…
Hét művész, hét különböző nézőpont és kifejezési forma egyesül ebben a műsorban, hogy közösen beszéljünk a hagyományainkról. Magyarország legszebb táncai,…