Program


Hargita Székely Népi Együttes - Pöttöm Palkó - Határtalan Táncfőváros

Hargita Székely Népi Együttes - Pöttöm Palkó - Határtalan Táncfőváros

Határtalan táncfőváros
Határon túli hivatásos néptáncegyüttesek fesztiválja
Hargita Nemzeti Székely Népi Együttes – Pöttöm Palkó

 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2018. október 7. vasárnap, 11:00

„Csindaratta bum bum bum,
Mélyen tisztelt publikum!
Kezdődik mindjárt a mese,
Pöttöm Palkó története.
Egyszer volt, hol nem volt, az Üveg hegyen innen, de a Varázs Erdőn túl, volt egy nagy, nagy háború. Burkus király csatázott Garabonciás király ellen. Olyan rég tartott ez a háború, hogy már ők sem tudták miért. (…) a hosszú háborúskodás alatt olyan szegénység lepte el az országot, hogy az emberek a templom egeréhez jártak koldulni.
Ebben az időben élt egy ember. (…) Volt neki egy felesége, és sok daliás szép gyermeke:
Mariska, Zoltán, Jancsi, Juliska, Éva, Bábuci.
Pöttöm Palkó a sokadik,
a testvérek gyakran rászedik.
És mivel igen kicsi a termete,
nem törődnek sokat vele.
Róla szól e rövid mese.”

De ne vágjunk a dolgok elejébe. Elég az, hogy valódi gyermekműsort mutat be a Hargita Együttes. Igazi mese, nemcsak gyerekeknek, akik az előadás közben maguk is szereplőkké válhatnak.
A mese alaptörténete kissé a Jancsi és Juliskára emlékeztető. A gyerekeknek otthonos mondafüzérek, mondókák, kiszámolók, vagy akár bosszantó névcsúfolók teljes arzenálja átvonul az előadáson. A rengeteg erdő kellős közepén kibomló kalandok során, amint várható volt, a legkisebb testvér, Pöttöm Palkó hőssé érik, és a kezdeti megaláztatásait ünnepléssé alakítják tettei, testvérei vállukon hordozva ünneplik végül.

 

                                                                              

 

Rendező - koreográfus: Ivácsony László 
Dramaturg: Fazakas Mihály
Zenei szerkesztő: Fazakas Levente

Ajánlatunk


Városi séta a Szecesszió Art Deco Népművészet című kiállításhoz Szeretők, művészek és a megfontolt beruházók - Ami a kiállítótérbe nem fért be... Hagyományok Háza – Magyar Népi iparművészeti Múzeum szervezésében

Ökrös Csaba halálával hogy is lehetne újból Ökrös zenekari koncert? Ezt a nehéz kérdést próbálják megválaszolni az ittmaradtak, Molnár Miklós, Kelemen László, Mester László „Pintyő”, kiegészülve Gombai Tamással, Pál István „Szalonnával, Pénzes Gézával, valamint a hajdani Ökrös-koncertek állandó meghívottjaival, Balogh Kálmánnal, Berecz Andrással, Juhász Zoltánnal. A táncházmozgalom második hullámában alakult csapat olyan, a táncházakban ma is közkedvelt nótáknak a felröptetője volt, mint a kalotaszegi „Ej, nem szeretem az idők járását”, vagy az ördöngösfüzesi „Már Füzesből kihajtották a nyájat”, de lemezre vett zenéik ma is hallgatottak, mondhatni klasszikussá váltak (Kalotaszegi mulató énekek, Bonchida, háromszor). A koncertet nem csak az Ökrös zenekarral felnőtt idősebb generációnak ajánljuk, a fiatalok is megérezhetik zenéjükben a népzene átütő, lelket emelő szépségét, erejét.

Nagy és nemes feladatra vállalkozik a Magyar Állami Népi Együttes erdélyi antológiájának színpadra állításával. Az Édeskeserű szerves folytatása annak az évek óta tartó alkotói folyamatnak, amely korszerű folklórértelmezésével, a színház eszközeinek bátor alkalmazásával, makacs következetességgel mutat rá újra és újra gyökereinkre, hagyományos kultúránk fontosságára.

Ajánló


“Két kezem formálja, a lábam járja, szívem muzsikája!“ Magyar cigány mesterségek, virtuóz táncok, életérzések...

Az iskolai év végéhez közeledve a Csillagszeműek különböző csoportjai két programmal várják a közönséget a Hagyományok Házában: 17 órától a…

A Hagyományok Háza állandó táncháza, melyet 19-21 óráig tánctanítás előz meg. A tánctanításnak és a táncháznak a Hagyományok Háza Átriuma…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!