Program


Áthallások - Farkas Gyula emlékkoncert

Áthallások - Farkas Gyula emlékkoncert

Áthallások jubileumi koncertsorozat
70 éves a Magyar Állami Népi Együttes
 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. június 10. péntek, 19:00

Farkas Gyula emlékkoncert

Koncertünkkel Farkas Gyulára, a Magyar Állami Népi Együttes alapító tagjára emlékezünk, aki 1950-60 között a társulatban folytatta zenei és művészeti tevékenységét. 1952-ben megalapította a Rajkó Zenekart, melynek karmestere és művészeti vezetője volt egészen haláláig, 1990 májusáig.

Nagy klasszikus zeneszerzők (Liszt Ferenc, Kodály Zoltán, Bartók Béla) műveit hangszerelte cigányzenekarra. Ezzel olyan egyedi hangzásvilágot alakított ki, amit világszerte elismernek és csodálnak a mai napig. Kimagasló zenei ízlésének és hangszerelésének köszönhetően a cigánymuzsikát az éttermek szűkös tereiből a világ nagy színpadaira emelte, melyben a magyarság és a cigányság kultúrája és történelme egy húron szólalt meg, elkápráztatva a hallgatóságot.

Zenei szerkesztő: Radics Ferenc

 

Előadja: Magyar Állami Népi Együttes zenekara

 

Szólót énekel: Lugosi Katalin m.v.

 

Vendégként közreműködik:

Baranyi Zoltán, Buday Sándor, Dani János, Danyi Lőrinc, ifj. Szomora Pál, Kovács Károly, Lázár Gyula, Lukács Csaba, Puka Károly, Suki Antal, Szomora Pál, Szomora Zsolt, Toldi József

Zenekarvezető: Radics Ferenc

 

Művészeti vezető: Pál István Szalonna

 

Együttesvezető: Mihályi Gábor

 

 

Ajánlatunk


A tárlatvezetés időtartama ~ 50 perc. A tárlatvezetés a belépőjegy árát nem tartalmazza! Miért gondolta a Stühmer csokoládé és bonbon készítő gyár, hogy csokoládé dobozait Lukáts Katóval tervezteti meg, aki kifejezetten magyar népi motívumokkal sajátos stilizált formában készítette el terveit? Hogy találkozott Lesznai Anna a mezőkövesdi népviselettel, és milyen kalandos módon kerültek vissza a munkái az amerikai emigrációja során New Yorkból Hatvanba? Hogyan hatottak a Zsolnay nővérek néprajzi gyűjtései a világhírű Zsolnay-gyár kerámiáinak díszítőművészetére? Melyik ma is működő fővárosi kórház betegszobáit és ma hajléktalanszállóként működő épület belső tereit festette meg Undi Mariska kalotaszegi és mezőkövesdi motívumokkal? Hogyan lett Mallász Gitta a Magyar Állami Népi Együttes jelmeztervezője, és miért kapta meg Tüdős Klárával egyetemben a Világ Igaza kitüntetést? A kiállításban sok izgalmas történet mellett ezekre a kérdésekre is választ kaphatunk.

Nagy és nemes feladatra vállalkozik a Magyar Állami Népi Együttes erdélyi antológiájának színpadra állításával. Az Édeskeserű szerves folytatása annak az évek óta tartó alkotói folyamatnak, amely korszerű folklórértelmezésével, a színház eszközeinek bátor alkalmazásával, makacs következetességgel mutat rá újra és újra gyökereinkre, hagyományos kultúránk fontosságára.

“Két kezem formálja, a lábam járja, szívem muzsikája!“ Magyar cigány mesterségek, virtuóz táncok, életérzések...

Ajánló


Az iskolai év végéhez közeledve a Csillagszeműek különböző csoportjai két programmal várják a közönséget a Hagyományok Házában: 17 órától a…

Ökrös Csaba halálával hogy is lehetne újból Ökrös zenekari koncert? Ezt a nehéz kérdést próbálják megválaszolni az ittmaradtak, Molnár Miklós,…

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb kamarakiállítása a múzeum Miska kancsóiból és emberalakos kerámiáiból mutat be válogatást,…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!