Program


A sárközi szövők nyomában - Hagyományok Háza Szabadegyetem

A sárközi szövők nyomában - Hagyományok Háza Szabadegyetem

Az előadó, Komjáthi Tamásné 1977-óta foglalkozik szövéssel, azon belül is a sárközi szőttesek és a vele kapcsolatos technikák elsajátításával, a mintakincs gyűjtésével, rendszerezésével és feldolgozásával. A Sárközi Népi Iparművészeti Szövetkezetnél bemintázóként, majd mintatár- és művészeti vezetőként dolgozott, ahol a Sárköz teljes szövéskincsét megismerhette.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: április 5. péntek, 15:00

Az előadó, Komjáthi Tamásné 1977-óta foglalkozik szövéssel, azon belül is a sárközi szőttesek és a vele kapcsolatos technikák elsajátításával, a mintakincs gyűjtésével, rendszerezésével és  feldolgozásával. A Sárközi Népi Iparművészeti Szövetkezetnél bemintázóként, majd mintatár- és művészeti vezetőként dolgozott, ahol a Sárköz teljes szövéskincsét megismerhette.
A mai alkotók közül, miért foglalkoznak olyan kevesen a sárközi szőttesekkel?
A Sárközi Népművészeti Háziipari Szövetkezet 2004-es megszűnése óta nagyon kevesen készítenek sárközi szőtteseket, pedig az 1951-ben létrehozott szövetkezetnél az 1970-es években 61 településről több mint nyolcszázan dolgoztak.

Ajánlatunk


Az iskolai év végéhez közeledve a Csillagszeműek különböző csoportjai két programmal várják a közönséget a Hagyományok Házában: 19 órától a haladó gyerekek és a junior korosztály lépnek színpadra. Mindkét előadás vendége a Csillagszeműek felnőtt társulatra, a Timár Együttes. A programban Timár Sándor klasszikus művei mellett a fiatal csoportvezetők saját koreográfiái is szerepelnek. A műsort Vizeli Bálint és zenekara kíséri.

Nagy és nemes feladatra vállalkozik a Magyar Állami Népi Együttes erdélyi antológiájának színpadra állításával. Az Édeskeserű szerves folytatása annak az évek óta tartó alkotói folyamatnak, amely korszerű folklórértelmezésével, a színház eszközeinek bátor alkalmazásával, makacs következetességgel mutat rá újra és újra gyökereinkre, hagyományos kultúránk fontosságára.

Ajánló


“Két kezem formálja, a lábam járja, szívem muzsikája!“ Magyar cigány mesterségek, virtuóz táncok, életérzések...

Az iskolai év végéhez közeledve a Csillagszeműek különböző csoportjai két programmal várják a közönséget a Hagyományok Házában: 17 órától a…

A székesfehérvári Alba Regia Táncegyüttes sok évtizede tartozik a legizgalmasabb vidéki néptáncműhelyek közé, köszönhető ez többek között két meghatározó alkotónak,…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!