Program


497 - A békéscsabai Tabán Táncegyüttes és az Aradi Kamaraszínház közös előadása
3

497 - A békéscsabai Tabán Táncegyüttes és az Aradi Kamaraszínház közös előadása

A „497” című műsor egy táncszínházi, „performance” jellegű előadás, amely táncdramatikus eszközökkel mutatja be négy romániai fiatal kálváriáját. A történet szerint Dumitru Dan vezetésével 1908-ban négy Buzău-i zenész, táncos jelentkezett a Touring Club de France által meghirdetett világkörüli gyalogló versenyre. Az utazók román népdalokat és néptáncokat tanultak, valamint hangszereken kezdtek játszani annak érdekében, hogy útjuk során saját folklórjuk előadásával tartsák…  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. április 1. szombat, 19:00

A „497” című műsor egy táncszínházi, „performance” jellegű előadás, amely táncdramatikuseszközökkel mutatja be négy romániai fiatal kálváriáját. A történet szerint Dumitru Dan vezetésével 1908-ban négy Buzău-i zenész, táncos jelentkezett a Touring Club de France által meghirdetettvilágkörüli gyalogló versenyre. Az utazók román népdalokat és néptáncokat tanultak, valaminthangszereken kezdtek játszani annak érdekében, hogy útjuk során saját folklórjuk előadásával tartsákfenn magukat. A csoport 1910-ben román népviseletben kezdte meg a több mint tíz évig tartó utazását,mely során 497 pár bocskort használtak el. Feljegyzések, térképvázlatok és napló töredékek álltak azalkotók rendelkezésére, melyek által betekintést nyerhettek a kontinenseket átívelő, kihívásokkal teli,sokszor drámai és tragikus utazásba. A gyaloglók voltak fogságban, vettek részt államelnökifogadáson, érte őket baleset, de szórakozhattak egy híres indiai maharadzsa palotájában is, ésmindezek folyamán számtalanszor megkérdőjelezhetővé vált a jelöletlen ösvényen haladás fontossága.Az I. világháború kitörése és az infláció miatt a 100 000 frankos díj értéke oly annyira csökkent, hogya diadalmaskodó(k) anyagi helyzete változatlan maradt. Az alkotók felteszik a kérdést a fogyasztóitársadalom és a globalizáció termékeinek létjogosultságaival kapcsolatban.

Táncosok: Harmati Patrik, László Richárd, Móricz Bence, Varga József

Rendező-koreográfus: Farkas Tamás

Társrendező: Tapasztó Ernő

Művészeti asszisztens: Farkas Ágnes

Zeneszerző: Gera Gábor

Látványterv: Ioan Horga

Plakát: Hodgyai István (Hot-Dog)

Támogatók: Tabán Néptánc Egyesület, Aradi Kamaraszínház, Csoóri Sándor Program, Halmos BélaProgram, Békéscsaba Megyei Jogú Város Román Nemzetiségi Önkormányzata

 

Az előadás után lehetőség nyílik az alkotókkal való beszélgetésre.

A beszélgetés moderátora: Szögi Csaba 


Az előadás időtartama: ~70 perc (1 részben)

 

Ajánlatunk


“Két kezem formálja, a lábam járja, szívem muzsikája!“ Magyar cigány mesterségek, virtuóz táncok, életérzések...

A tárlatvezetés időtartama ~ 50 perc. A tárlatvezetés a belépőjegy árát nem tartalmazza! Miért gondolta a Stühmer csokoládé és bonbon készítő gyár, hogy csokoládé dobozait Lukáts Katóval tervezteti meg, aki kifejezetten magyar népi motívumokkal sajátos stilizált formában készítette el terveit? Hogy találkozott Lesznai Anna a mezőkövesdi népviselettel, és milyen kalandos módon kerültek vissza a munkái az amerikai emigrációja során New Yorkból Hatvanba? Hogyan hatottak a Zsolnay nővérek néprajzi gyűjtései a világhírű Zsolnay-gyár kerámiáinak díszítőművészetére? Melyik ma is működő fővárosi kórház betegszobáit és ma hajléktalanszállóként működő épület belső tereit festette meg Undi Mariska kalotaszegi és mezőkövesdi motívumokkal? Hogyan lett Mallász Gitta a Magyar Állami Népi Együttes jelmeztervezője, és miért kapta meg Tüdős Klárával egyetemben a Világ Igaza kitüntetést? A kiállításban sok izgalmas történet mellett ezekre a kérdésekre is választ kaphatunk.

Ajánló


Városi séta a Szecesszió Art Deco Népművészet című kiállításhoz Szeretők, művészek és a megfontolt beruházók - Ami a kiállítótérbe nem…

Ökrös Csaba halálával hogy is lehetne újból Ökrös zenekari koncert? Ezt a nehéz kérdést próbálják megválaszolni az ittmaradtak, Molnár Miklós,…

Az előadás a magyar színpadi néptáncművészet történetében először mutatja be a Délvidéken élő népek: magyarok, szerbek, horvátok, németek, románok sokszínű…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!