Program


Vizeli Máté szerzői est

Vizeli Máté szerzői est

Vizeli Máté szerzői est

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. február 25. péntek, 19:00

Vizeli Máté, Junior Prima díjas hegedűművész-tanár, népzenetanár és zeneszerző, 1988-ban született Pécsett. Zenei tanulmányait a nagykanizsai Farkas Ferenc Zeneiskolában, majd a budapesti Tóth Aladár Zeneiskolában, a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolában és Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen végezte. Tanárai voltak: Kertész István, Kocsár Miklós, Csemiczky Miklós, Csalog Gábor, Dukay Barnabás, Vashegyi György, Nagy Zsolt, Árendás Péter. A Tóth Aladár Zeneiskola tanára, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem óraadó tanára, a Pécsi Tudományegyetem Oktatás és Társadalom – Neveléstudományi Doktori Iskolájának hallgatója, a Góbé zenekar alapítója és vezetője, a Simplicissimus Kamaraegyüttes alapító tagja, több klasszikus-, világ- és népzenei formáció rendszeres közreműködője. 2019-ben Kalotaszegi szonáta című művével elnyerte a Magyar Zeneszerzők Egyesülete zeneszerzőversenyének I. díját.

Műsor:

Kalotaszegi szonáta

Country Suite 1. tétel

Transylvanian Suite 1. tétel

1-2 Góbé-szám

Szvit csembalóra és vonósokra

Divertimento

"Amit tudok" - Egy concerto grosso Szászcsávásról

 

Gyimesi Concerto

Ajánlatunk


A tárlatvezetés időtartama ~ 50 perc. A tárlatvezetés a belépőjegy árát nem tartalmazza! Miért gondolta a Stühmer csokoládé és bonbon készítő gyár, hogy csokoládé dobozait Lukáts Katóval tervezteti meg, aki kifejezetten magyar népi motívumokkal sajátos stilizált formában készítette el terveit? Hogy találkozott Lesznai Anna a mezőkövesdi népviselettel, és milyen kalandos módon kerültek vissza a munkái az amerikai emigrációja során New Yorkból Hatvanba? Hogyan hatottak a Zsolnay nővérek néprajzi gyűjtései a világhírű Zsolnay-gyár kerámiáinak díszítőművészetére? Melyik ma is működő fővárosi kórház betegszobáit és ma hajléktalanszállóként működő épület belső tereit festette meg Undi Mariska kalotaszegi és mezőkövesdi motívumokkal? Hogyan lett Mallász Gitta a Magyar Állami Népi Együttes jelmeztervezője, és miért kapta meg Tüdős Klárával egyetemben a Világ Igaza kitüntetést? A kiállításban sok izgalmas történet mellett ezekre a kérdésekre is választ kaphatunk.

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum legújabb kamarakiállítása a múzeum Miska kancsóiból és emberalakos kerámiáiból mutat be válogatást, különleges helyszínen. A Budai Vigadó pinceszintjén található Lajos-terem egykor borlerakatként működött, és megcsodálható benne az eredeti középkori városfal is, nem mindennapi élményt nyújtva a látogatóknak.

“Két kezem formálja, a lábam járja, szívem muzsikája!“ Magyar cigány mesterségek, virtuóz táncok, életérzések...

Ajánló


Ökrös Csaba halálával hogy is lehetne újból Ökrös zenekari koncert? Ezt a nehéz kérdést próbálják megválaszolni az ittmaradtak, Molnár Miklós,…

Az iskolai év végéhez közeledve a Csillagszeműek különböző csoportjai két programmal várják a közönséget a Hagyományok Házában: 17 órától a…

Nagy és nemes feladatra vállalkozik a Magyar Állami Népi Együttes erdélyi antológiájának színpadra állításával. Az Édeskeserű szerves folytatása annak az…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!