Program


Verbunk Napja - Gálaműsor
2

Verbunk Napja - Gálaműsor

Idén 4. alkalommal kerül sor a hagyományt teremtő és hagyománytisztelő rendezvényre, amely a határon túl, Felvidéken és Erdélyben, hazánkban
pedig a keleti és a nyugati végeken és természetesen a Hagyományok Házában kerül megrendezésre. Az estet ezzel a gálaműsorral zárjuk.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: szeptember 28. szombat, 18:00

Az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Nemzeti Jegyzékébe került a Verbunk tánc hagyománya. Ezt a táncot és a hozzá szorosan kapcsolódó csárdás tánc hagyományait őrzi a Verbunk Napi rendezvénysorozat. Idén 4. alkalommal kerül sor a hagyományt teremtő és hagyománytisztelő rendezvényre, amely a határon túl, Felvidéken és Erdélyben, hazánkban
pedig a keleti és a nyugati végeken és természetesen a Hagyományok Házában kerül megrendezésre.

Az előadás alatt a 8 éves gyermek szólistától a 80 éves hagyományőrzőig minden korosztály felvonul az amatőr táncostól a hivatásos előadóművészekig. Az Örökség Nemzeti Gyermek és Ifjúsági Népművészeti Egyesület, a Muharay Elemér Népművészeti Szövetség és a Magyar Állami Népi Együttes a garancia, hogy Gyimestől Rábaközig, Gömörtől Sárközig a legszebb verbunkjaink és csárdásaink kerülnek bemutatásra ebben a sokrétű, színpompás műsorban. 

 

A műsorban közreműködnek:
a Magyar Állami Népi Együttes táncosai és zenekara,
a Kecskemét Táncegyüttes,
a Szarvasi Szólótáncverseny verbunkos szólistái
a Nagyecsedi Rákóczi Kovács Gusztáv Hagyományőrző Táncegyüttes
Murguly Lajos, a Népművészet mestere
Gálát szerkesztette: Busai Norbert

A program hossza: ~ 1 óra (1 részben)

Ajánlatunk


A Hagyományok Háza állandó táncháza, melyet 19-21 óráig tánctanítás előz meg. A tánctanításnak és a táncháznak a Hagyományok Háza Átriuma ad otthont, minden szombaton 19 óra és hajnali 2 között! Szombat esténként itt a helyed a Hagyományok Háza táncházában, tanuld és járd velünk a táncot!

A Magyar Állami Népi Együttes zenekarát – hazánkban szinte utolsóként – olyan kiváló cigány muzsikusok is alkotják, akik képesek a városi cigányzene nagy múltú hagyományait még interpretálni, itt a XXI. század elején. A tánckoncert helyszíne egy szimbolikus tér: koncertterem, étterem, bár, falusi kocsma stb. Az előadás zenei szövetében a népzene mellett helyet kap a hagyományos városi cigányzene, a magyar nóta és a csárdás, valamint a jazz és az etnikus cigány világzene is. Felmutatva mindazt a zenei virtuozitást és repertoárgazdagságot, mely a magyar cigánymuzsikusok unikális jellemzője. A nagy ívű zenei tablót táncjelenetek teszik még változatosabbá, színesebbé.

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum ékszergyűjteményét 20. és 21. századi népi iparművészek és designerek népi motívumok ihlette ékszerei alkotják, melyek a kortárs anyaghasználat interaktivitását és a népi motívumok mai reflexióját vegyítik.

Ajánló


A Magyar Állami Népi Együttes előadása a Kárpát-medence néphagyományait (néptánc, népköltészet, népzene) feldolgozó, a női princípiumot a figyelem középpontjába állító,…

Ajándékkészítő műhelyeinkben bárki elkészítheti személyes karácsonyi ajándékát.

Ajándékkészítő műhelyeinkben bárki elkészítheti személyes karácsonyi ajándékát.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!