Program


Vásárhelyi László Táncszínpad: Levelek Kárpátaljáról
3

Vásárhelyi László Táncszínpad: Levelek Kárpátaljáról

Kárpátalja története igazi XX-XXI századi vérzivataros közép-kelet-európai történet! A világnak nincs még egy ilyen árva földrajzi területe, amelynek története ennyi szenvedést, újrakezdést élt volna meg. A nagy háborúk következményei – bár a közvélemény valahogy erről nem beszél- leginkább náluk csapódtak le.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. május 10. péntek, 19:00

Trianon következménye egy adott területen egy másik országba történő elcsatolást jelentette, amely önmagában is borzalmas, Kárpátalját azonban nem egyszer és nem egy országba csatolták, hiszen része volt Csehszlovákiának, Szlovákiának, a Szovjetuniónak, és most Ukrajnának is, tehát egy kárpátaljai idősebb ember akár öt ország állampolgára is lehetett anélkül, hogy a lábát a falujából kitette volna.
E műsor is erről szól: emlékezzünk, gondolkodjunk, és fogadjuk azokat a magyarokat szívünkbe, akik minden zivatar, bántás ellenére is megőrizték a nyelvet, Rákóczi szabadságának egy piciny darabját.

Levelek – jönnek-mennek, elvesznek, elégnek, előkerülnek.
Levelek: meghatározzák életünket, örömet szereznek, bánatot okoznak, sorsokat pecsételnek meg.
Levelek jó hírrel, szerelemmel, halállal – örökre megváltoztatva az életet…
Levelek, amelyek érkezését remegve várjuk vagy rettegve félünk tőlük…Ez a műsor a kárpátaljai magyarok leveleiről szól.

Előadják:

Forrás Néptáncegyüttes és Nagyforrás Néptáncegyüttes
tánckarvezetők: Nagy Péter Gábor és Zsille Dóra

Kárpátalja Táncegyüttes
művészeti vezető: Sikentáncz Szilveszter

Zenekari kíséret: Tarsoly zenekar 
Tarpai Viktória, a beregszászi Illyés Gyula Magyar Nemzeti Színház művésze

Koreográfusok: Sikentáncz Szilveszter, Fundák Kristóf , Fundák-Kaszai Lili, Asztalos-Kiss Zsuzsanna,  Nagy Péter Gábor

Dramaturg és az előadás rendezője: Szigetvári József  Lukács Móric-díjas együttes- és művészeti igazgató

Az együttműködés támogatója a Hagyományok Háza Hálózat, Kárpátalja Kulturális Örökségének és Népi Hagyományainak Megőrzéséért Társadalmi Szervezet.

Ajánlatunk


Városi séta a Szecesszió Art Deco Népművészet című kiállításhoz Szeretők, művészek és a megfontolt beruházók - Ami a kiállítótérbe nem fért be... Hagyományok Háza – Magyar Népi iparművészeti Múzeum szervezésében

A székesfehérvári Alba Regia Táncegyüttes sok évtizede tartozik a legizgalmasabb vidéki néptáncműhelyek közé, köszönhető ez többek között két meghatározó alkotónak, vezetőnek, mesternek és tanítványának. Botos József a hetvenes évek elején kezdett el koreografálni és tanítani a királyi város néptáncegyüttesénél, a hetvenes évek közepétől három évtizeden át volt az együttes művészeti vezetője, számos fesztiváldíjas koreográfia készítője, a stafétát 2006-ban pártfogoltja és tanítványa Majoros Róbert vette át, aki sikeresen járja tovább a mestere által megkezdett utat. Az együttesnek készült igényes autentikus műsorok, táncjátékok, történelmi témájú tablók mellett mindkettőjük számára meghatározó a szülővároshoz való kötődés, a város életében való aktív jelenlét, a mester által megálmodott Királyi Napok megvalósítása, éltetése, a város fontos eseményein a tanítványokkal való részvétel, a szűkebb és tágabb közösség építése, a gyökerek fontosságának átadása.

Ajánló


Nagy és nemes feladatra vállalkozik a Magyar Állami Népi Együttes erdélyi antológiájának színpadra állításával. Az Édeskeserű szerves folytatása annak az…

“Két kezem formálja, a lábam járja, szívem muzsikája!“ Magyar cigány mesterségek, virtuóz táncok, életérzések...

Április 6-án rendhagyó táncházzal – a Táncháztalálkozó Éjszakai báljával - várunk mindenkit 21 órától hajnali 4-ig a Hagyományok Házában, ahol…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!