Program


Tavaszi kóruskoncert / Orbán György: Stabat mater (in d)

Tavaszi kóruskoncert / Orbán György: Stabat mater (in d)

Tavaszi kóruskoncert / Orbán György: Stabat mater (in d)

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. május 9. hétfő, 19:00

Orbán György nagyszabású oratóriumában, a szoprán és alt szólóra, vegyeskarra, valamint zenekarra komponált Stabat mater (in d) művében a Jézus kereszthalálát és szenvedését magára vállalni akaró bűnös ember a fiát gyászoló Szűzanya közvetítéséért könyörög szenvedélyesen, sodró lendülettel. A Jacopone da Todi (1236–1306) ferences szerzetesnek tulajdonított sequentiát a zenetörténetben többek között Josquin, Palestrina, A. Scarlatti, G. Pergolesi, A. Vivaldi, J. Haydn, F. Schubert, G. Rossini, Liszt Ferenc, A. Dvořák és Dohnányi Ernő is megzenésítette. A művet a nagy múltra visszatekintő Vasas Művészegyüttes Vass Lajos Kórusa, valamint a lassan 20 éve, helyi kezdeményezésre Leányfalun létre jött, és a Dunakanyarban már számon tartott Szent Anna Kórus tolmácsolja, szólót énekelnek Gheorgita Orsolya (szoprán) és Bagosi Orsolya (alt), közreműködik a székesfehérvári Alba Regia Szimfonikus Zenekar (betanító karmester Dobszay Péter), vezényel Szűcs Dániel, a Vass Lajos Kórus művészeti vezetője.

Ajánlatunk


Az iskolai év végéhez közeledve a Csillagszeműek különböző csoportjai két programmal várják a közönséget a Hagyományok Házában: 17 órától a fiatalabb budapesti és piliscsabai gyerekek mutatkoznak be. Mindkét előadás vendége a Csillagszeműek felnőtt társulatra, a Timár Együttes. A programban Timár Sándor klasszikus művei mellett a fiatal csoportvezetők saját koreográfiái is szerepelnek. A műsort Vizeli Bálint és zenekara kíséri.

A székesfehérvári Alba Regia Táncegyüttes sok évtizede tartozik a legizgalmasabb vidéki néptáncműhelyek közé, köszönhető ez többek között két meghatározó alkotónak, vezetőnek, mesternek és tanítványának. Botos József a hetvenes évek elején kezdett el koreografálni és tanítani a királyi város néptáncegyüttesénél, a hetvenes évek közepétől három évtizeden át volt az együttes művészeti vezetője, számos fesztiváldíjas koreográfia készítője, a stafétát 2006-ban pártfogoltja és tanítványa Majoros Róbert vette át, aki sikeresen járja tovább a mestere által megkezdett utat. Az együttesnek készült igényes autentikus műsorok, táncjátékok, történelmi témájú tablók mellett mindkettőjük számára meghatározó a szülővároshoz való kötődés, a város életében való aktív jelenlét, a mester által megálmodott Királyi Napok megvalósítása, éltetése, a város fontos eseményein a tanítványokkal való részvétel, a szűkebb és tágabb közösség építése, a gyökerek fontosságának átadása.

Ajánló


Az iskolai év végéhez közeledve a Csillagszeműek különböző csoportjai két programmal várják a közönséget a Hagyományok Házában: 19 órától a…

A Hagyományok Háza állandó táncháza, melyet 19-21 óráig tánctanítás előz meg. A tánctanításnak és a táncháznak a Hagyományok Háza Átriuma…

Az előadás a magyar színpadi néptáncművészet történetében először mutatja be a Délvidéken élő népek: magyarok, szerbek, horvátok, németek, románok sokszínű…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!