Program


Tavaszi kóruskoncert / Orbán György: Stabat mater (in d)

Tavaszi kóruskoncert / Orbán György: Stabat mater (in d)

Tavaszi kóruskoncert / Orbán György: Stabat mater (in d)

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. május 9. hétfő, 19:00

Orbán György nagyszabású oratóriumában, a szoprán és alt szólóra, vegyeskarra, valamint zenekarra komponált Stabat mater (in d) művében a Jézus kereszthalálát és szenvedését magára vállalni akaró bűnös ember a fiát gyászoló Szűzanya közvetítéséért könyörög szenvedélyesen, sodró lendülettel. A Jacopone da Todi (1236–1306) ferences szerzetesnek tulajdonított sequentiát a zenetörténetben többek között Josquin, Palestrina, A. Scarlatti, G. Pergolesi, A. Vivaldi, J. Haydn, F. Schubert, G. Rossini, Liszt Ferenc, A. Dvořák és Dohnányi Ernő is megzenésítette. A művet a nagy múltra visszatekintő Vasas Művészegyüttes Vass Lajos Kórusa, valamint a lassan 20 éve, helyi kezdeményezésre Leányfalun létre jött, és a Dunakanyarban már számon tartott Szent Anna Kórus tolmácsolja, szólót énekelnek Gheorgita Orsolya (szoprán) és Bagosi Orsolya (alt), közreműködik a székesfehérvári Alba Regia Szimfonikus Zenekar (betanító karmester Dobszay Péter), vezényel Szűcs Dániel, a Vass Lajos Kórus művészeti vezetője.

Ajánlatunk


Nagy és nemes feladatra vállalkozik a Magyar Állami Népi Együttes erdélyi antológiájának színpadra állításával. Az Édeskeserű szerves folytatása annak az évek óta tartó alkotói folyamatnak, amely korszerű folklórértelmezésével, a színház eszközeinek bátor alkalmazásával, makacs következetességgel mutat rá újra és újra gyökereinkre, hagyományos kultúránk fontosságára.

A Magyar Állami Népi Együttes alkotóinak régi álma valósult meg, amikor Nikola Parov friss hangzású, dinamikus, ősi motívumokat görgető populáris zenéjével találkoztak. A zeneszerző különleges, szaxofont, dobot és rézfúvósokat is felvonultató etno-zenéje mellé, a magyar néptánc legdinamikusabb, legerőteljesebb mozdulatait, valóságos táncvihart állítottak színpadra.

A műsor a boldog szerelmet és az egymásra találást hivatott bemutatni, az ifjú pár végül összeköti életét, és boldogan élnek míg meg nem halnak, ahogy a népmesék is végződnek.

Ajánló


Hét művész, hét különböző nézőpont és kifejezési forma egyesül ebben a műsorban, hogy közösen beszéljünk a hagyományainkról. Magyarország legszebb táncai,…

A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum ékszergyűjteményét 20. és 21. századi népi iparművészek és designerek népi motívumok ihlette…

A darab a bor szakrális világát idézi meg Hamvas Béla nyomán, ahol az ízek, illatok és gondolatok mellett a tánc…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!