Program


Szent György napi tavaszünnep

Szent György napi tavaszünnep

A hazai naptárban jószerével csak egyházi és állami ünnepek találhatóak, szinte teljesen hiányzanak belőle a profán jeles napok. A nyugati hagyományon alapuló Valentin-, avagy Szent Bálint-nap ízléses meghonosítása némileg javíthat ezen a helyzeten, ám ez a szerelemünnep sajnos a téli időszakra esik, sőt egyes években a farsang utáni, böjti időszakba kerül.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. április 25. csütörtök, 19:00

A magyarországi időjárás és a régmúltba nyúló világi hagyomány, a tavasz kibontakozásakor kívánná meg a szerelem és a szépség dicséretére szentelt ünnepi rendezvényt. A hagyományteremtés kulturális hátterét az ókortól a lovagkoron át a reneszánsz korig terjedő képzőművészet, irodalom, szerelemfilozófia, ezoterikus és misztikus vallási képzetek, zene és tánc, valamint a tavaszi népszokások, virágénekek, népdalok és népi táncok jelenthetik. A műsorban megteremtett tavaszi idill középpontjába a lovagi, udvari, illetve az ezt spiritualizáló petrarkista szerelemfelfogás, a nőt piedesztálra állító, szolgáló szerelem kerül. Rendezvényünk kifejezetten a leánymentő lovag, a sárkányölő Szent György emléknapjához kapcsolódik, amely a múltban igen jeles határnap volt Magyarországon.

Közreműködők:

Musica Historica Együttes (művészeti vezető: Csörsz Rumen István)
Kátai Zoltán énekmondó
Szentmártoni Szabó Géza irodalomtörténész
közreműködnek a Magyar Állami Népi Együttes táncművészei

Ajánlatunk


A társulat Bernarda Ballada című ÚJ előadása elsősorban a tánc nyelvén beszél. A dráma részleteiből és a szerző egyes költeményeiből álló szöveg és a folklórból merítkező zenei világ segítségével a mozgás, a tánc által idézi meg a lorcai költőiséget és érzelmi telítettséget, a szenvedély elsöprő erejét.

A Csillagszeműek újévi gálaműsora.

Gyerek táncházak és azt követően kézműves foglalkozások péntek délutánonként a Hagyományok Háza Átriumában. A program hossza ~1,5 óra.

Ajánló


Jöjjön el a Budai Vigadó csodálatosan felújított épületébe, és töltsön el nálunk egy izgalmas délutánt! Ismerje meg a Hagyományok Házát…

Magyarországon kevésbé ismert növényünk a káka. Vajon volt – e szerepe a kézművességben? Mire és kik használták? Milyen lehetőségek vannak…

A komponista, népzenész és kultúraszervező Kelemen László – szimfonikus zenekart, kórust, népi együttest és szólistát is színpadra léptető – darabja…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!