Rőmer Ottó és tanítványai – népzenei koncert
Rőmer Ottó neve már a ’70-es évektől beírta magát a népzenész szakmába. Klasszikus hegedűtanári diplomája mellett családi örökségként a népzene is része életének. több
Rőmer Ottó neve már a ’70-es évektől beírta magát a népzenész szakmába. Klasszikus hegedűtanári diplomája mellett családi örökségként a népzene is része életének. több
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2020. február 8. szombat, 19:00
Diák, pendíts hárfákra! - Rőmer Ottó koncertje barátaival és tanítványaival
Rőmer Ottó neve már a ’70-es évektől beírta magát a népzenész szakmába. Klasszikus hegedűtanári diplomája mellett családi örökségként a népzene is része életének. Komolyzene-tanári munkájával párhuzamosan elsőként a Délibáb együttes tagjaként, később a Gereben és a Karikás, a kilencvenes évektől a Morotva és a Szeredás zenekarok zenészeként vált ismertté. Színpadi, táncházzenészi és tánckísérő feladatkörét a népzene folyamatos gyűjtése, tanulása, illetve tanítása is kiegészíti. Nevéhez fűződik Tiszafüreden az alapfokú, illetve Nyíregyházán a Joób Árpáddal közös erővel felépített felsőfokú népzeneoktatás. Tanárként alapos módszertani és technikai felkészültségével, autentikus játékmódjával, precíz lejegyzéseivel, előadói igényességével, kreativitásával és magával ragadó egyéniségével népzeneoktatásunk jeles személyiségévé vált.
Növendékei a Tiszafüredi Fekete László Zeneiskola, a Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium, a Nyíregyházi Egyetem tanulói, népzenei táborok résztvevői.
A „mester”, koncertjén ezen intézményekben végzett növendékeivel, a méltán ismert, Hajdú-Bihar megyei Príma-díjas Dezsőházi Tamással (Bürkös zenekar), a Hagyományok Háza Archiválási Osztályának vezetőjével, Molnár Péterrel (Herczku Ági és a Banda, Kalász Banda), valamint a Birminghami Szimfonikus Zenekar brácsa-szólamvezetőjeként működő fiával, Rőmer Ádámmal (Folktone együttes) és népzenetanár-etnográfus lányával, Kompár-Rőmer Judittal (Molnár Miklós és zenekara) játszik.
Közreműködik továbbá a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen végzett, Páva-díjas Ecsedi-Oláh Petra énekes, és a Csík zenekar cimbalmosa, harmonikása, Barcza Zsolt, akikkel az elmúlt években lemezeken, koncerteken, táborokban dolgoztak együtt.
Jelenlegi növendékei közül a tiszafüredi Bíró Attilát ismerhetjük meg.
A rendezvény a Hagyományok Háza és Hagyományok Háza Baráti Köre Egyesület közös szervezésében valósul meg.
Műsorunk ezeknek az embereknek az életébe ad betekintést, miközben végigmegy a 20. századon, mely végérvényesen megváltoztatott mindent, és bár ez a kultúra és a hagyomány falun már elveszett, de azok az értékek, amiket teremtett, városon tovább élnek, a mai ember részévé váltak.
Jöjjön el a Budai Vigadó csodálatosan felújított épületébe, és töltsön el nálunk egy izgalmas délutánt! Ismerje meg a Hagyományok Házát a padlástól a pincéig, járja be a kerengőt, csodálja meg az Átriumot, és fedezze fel a színháztermet a zárt karzatról egy mindent átfogó épületbejárás alkalmával.
Újévköszöntő - "Megzendült az ének ember, gyermek ajkán” A Hagyományok Háza immár tizedik alkalommal köszönti ünnepi gálaműsorral az újévet.
A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum ékszergyűjteményét 20. és 21. századi népi iparművészek és designerek népi motívumok ihlette…
A Magyar Állami Népi Együttes zenekarát – hazánkban szinte utolsóként – olyan kiváló cigány muzsikusok is alkotják, akik képesek a…
A társulat Bernarda Ballada című ÚJ előadása elsősorban a tánc nyelvén beszél. A dráma részleteiből és a szerző egyes költeményeiből…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!