Program


Rőmer Ottó és tanítványai – népzenei koncert
2

Rőmer Ottó és tanítványai – népzenei koncert

Rőmer Ottó neve már a ’70-es évektől beírta magát a népzenész szakmába. Klasszikus hegedűtanári diplomája mellett családi örökségként a népzene is része életének.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. február 8. szombat, 19:00

Diák, pendíts hárfákra! - Rőmer Ottó koncertje barátaival és tanítványaival

Rőmer Ottó neve már a ’70-es évektől beírta magát a népzenész szakmába. Klasszikus hegedűtanári diplomája mellett családi örökségként a népzene is része életének. Komolyzene-tanári munkájával párhuzamosan elsőként a Délibáb együttes tagjaként, később a Gereben és a Karikás, a kilencvenes évektől a Morotva és a Szeredás zenekarok zenészeként vált ismertté. Színpadi, táncházzenészi és tánckísérő feladatkörét a népzene folyamatos gyűjtése, tanulása, illetve tanítása is kiegészíti. Nevéhez fűződik Tiszafüreden az alapfokú, illetve Nyíregyházán a Joób Árpáddal közös erővel felépített felsőfokú népzeneoktatás. Tanárként alapos módszertani és technikai felkészültségével, autentikus játékmódjával, precíz lejegyzéseivel, előadói igényességével, kreativitásával és magával ragadó egyéniségével népzeneoktatásunk jeles személyiségévé vált.

Növendékei a Tiszafüredi Fekete László Zeneiskola, a Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium, a Nyíregyházi Egyetem tanulói, népzenei táborok résztvevői.

A „mester”, koncertjén ezen intézményekben végzett növendékeivel, a méltán ismert, Hajdú-Bihar megyei Príma-díjas Dezsőházi Tamással (Bürkös zenekar), a Hagyományok Háza Archiválási Osztályának vezetőjével, Molnár Péterrel (Herczku Ági és a Banda, Kalász Banda), valamint a Birminghami Szimfonikus Zenekar brácsa-szólamvezetőjeként működő fiával, Rőmer Ádámmal (Folktone együttes) és népzenetanár-etnográfus lányával, Kompár-Rőmer Judittal (Molnár Miklós és zenekara) játszik.
Közreműködik továbbá a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen végzett, Páva-díjas Ecsedi-Oláh Petra énekes, és a Csík zenekar cimbalmosa, harmonikása, Barcza Zsolt, akikkel az elmúlt években lemezeken, koncerteken, táborokban dolgoztak együtt.
Jelenlegi növendékei közül a tiszafüredi Bíró Attilát ismerhetjük meg.

A rendezvény a Hagyományok Háza és Hagyományok Háza Baráti Köre Egyesület közös szervezésében valósul meg.

Ajánlatunk


A Hagyományok Háza állandó táncháza, melyet 19-21 óráig tánctanítás előz meg. A tánctanításnak és a táncháznak a Hagyományok Háza Átriuma ad otthont, minden szombaton 19 óra és hajnali 2 között! Szombat esténként itt a helyed a Hagyományok Háza táncházában, tanuld és járd velünk a táncot!

Közös ég alatt - Egy színpadon a néptánc ifjú tehetségei és a Magyar Állami Népi Együttes A Hagyományok Háza és az Örökség Nemzeti Gyermek és Ifjúsági Népművészeti Egyesület hagyományteremtő szándékkal egy új program sorozatot hozott létre múlt év őszén 'Közös ég alatt' címmel, ahol egy színpadon mutatkoznak be a néptánc ifjú tehetségei és a Magyar Állami Népi Együttes táncos szólistái.

Ajánló


A székesfehérvári Alba Regia Táncegyüttes sok évtizede tartozik a legizgalmasabb vidéki néptáncműhelyek közé, köszönhető ez többek között két meghatározó alkotónak,…

“Két kezem formálja, a lábam járja, szívem muzsikája!“ Magyar cigány mesterségek, virtuóz táncok, életérzések...

Nagy és nemes feladatra vállalkozik a Magyar Állami Népi Együttes erdélyi antológiájának színpadra állításával. Az Édeskeserű szerves folytatása annak az…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!