Összhang - Forrás Néptáncegyüttes / Felhőjárók Mozdulatszínház / Generáció Táncegyüttes
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2020. február 1. szombat, 19:00
A Felhőjárók című előadás a Forrás Néptáncegyüttes és a százhalombattai Felhőjárók Mozdulatszínház, valamint Janovics Rita kerekesszékes előadóművész közös produkciója volt, amelynek megálmodásában Bozsik Yvette Kossuth-díjas koreográfus is részt vállalt. A XXV. Szolnoki Országos Néptáncfesztiválon, ahol a produkció a fesztivál különdíját, a zeneszerzői és a koreográfusi első helyezést is megkapta, a zsűri az értékelésen az együttes szereplését kultúrtörténeti eseménynek nevezte, mert "olyan dolog történt, ami gyökeresen megváltoztatta nem csak a néptáncmozgalom, hanem a teljes színpadi táncművészet feladatát. A magyar színpadi előadóművészet régóta adós azzal, amit a Forrás Néptáncegyüttes megtett, és a tettért, a bátorságért és a gondolatért is fejet hajtok az együttes előtt" - mondta Mihályi Gábor, a Magyar Állami Népi Együttes vezetője, a zsűri elnöke.
Koreográfusok: Rédli Éva, Szélpál Stefi, Fundák Kristóf, Fundák-Kaszai Lili és Bozsik Yvette
Művészeti igazgató: Szigetvári József
Tánckarvezető: Nagy Péter Gábor
Zene: ifj. Csoóri Sándor
Az együttes ezen műsorában egy kivonatot állít színpadra a mai Szlovákia területén élő nemzetiségek tánckultúrájából. Megmutatva azok azonosságait vagy épp különbözőségeit. Rámutat a területeken élő különböző nemzetiségek egymásra gyakorolt hatásaira. Az együttes fő kifejező formái az autentikus, tiszta forrásból vett néptánc motívumok. Mindezt korszerű, mai köntösben alkalmazva.
A műsor zenei szerkesztője: Király Miklós.
Rendező, koreográfus: Gálik Klaudia és Gálik Gábor
A Generáció Táncegyüttes ebben a formációban 2019-ben alakult. Az együttes Pozsony történelmi belvárosában próbál heti rendszerességgel. Tagjai főként középiskolás és egyetemista diákok, akik gyermekkoruk óta foglalkoznak a néptánccal. Különböző formációkkal képviseltették magukat a szlovákiai és magyarországi országos fesztiválokon és versenyeken egyaránt. Az együttes megalakulását megelőző nyolc évben tagjai a Pozsony Táncegyüttes táncosaiként tevékenykedtek.
A társulat Bernarda Ballada című ÚJ előadása elsősorban a tánc nyelvén beszél. A dráma részleteiből és a szerző egyes költeményeiből álló szöveg és a folklórból merítkező zenei világ segítségével a mozgás, a tánc által idézi meg a lorcai költőiséget és érzelmi telítettséget, a szenvedély elsöprő erejét.
A családoknak szól Paár Julcsi magával ragadó, nép- és világzenei elemekből szövetelt, táncos, mesés kavalkádja. Impulzív, korosztályokon átívelő mesevilágba varázsolják át a nézőt a virtuóz zenészek, dinamikus és humoros táncszínházi elemek, lendületes sodrású játék. Nem csoda hát, hogy a történet szereplői és az őket minden kalandban végigkísérő muzsikusok mellett, a közönségből is előbújik a világot felfedezni vágyó gyermeki én, vagy egy merész, mindenre elszánt róka. Aki nem hiszi, járjon utána! Közreműködnek: Paár Julcsi - ének, mese Szakál Tamás - hegedű, ének, mese Kováts Gergő - fúvós hangszerek Szabó Dániel - cimbalom Könczei Bálint - brácsa Bognár András - nagybőgő Csiki Gergely - tánc, koreográfia Steier-Eichmüller Barbara - tánc
A Magyar Állami Népi Együttes zenekarát – hazánkban szinte utolsóként – olyan kiváló cigány muzsikusok is alkotják, akik képesek a…
Gyerek táncházak és azt követően kézműves foglalkozások péntek délutánonként a Hagyományok Háza Átriumában. A program hossza ~1,5 óra.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!