Program


Nagyvárad Táncegyüttes: Katonaének - Határtalan Táncfőváros
3

Nagyvárad Táncegyüttes: Katonaének - Határtalan Táncfőváros

Nagyvárad Táncegyüttes: Katonaének
 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. október 7. csütörtök, 18:00

A huszadik századi háborúk története a szétszakadások története. Menyasszonyok és vőlegényeik, feleségek és férjeik, anyák és fiaik, gyermekeikkel egyedül maradó nők és hazájukért önmagukat feláldozó férfiak búcsúznak egymástól: keserűség és a hazatérés reménye vegyül ezekbe a pillanatokba. Népi alkotásaink húsbavágó őszinteséggel beszélnek ezekről, a világot rengető események mellett eltörpülő egyéni sorstragédiákról, amelyeket előadásunk Bartók Béla és Kodály Zoltán nagyszabású katonadal-gyűjtéséből inspirálódva kíván megidézni, emléket állítva ezzel nemcsak a zenetörténet e két kiemelkedő géniuszának, hanem a háborúk veszteségein felülemelkedő örök emberi kitartásnak.

 

Táncművészek:

Barkóczi Réka, Brugós Sándor-Csaba, Drimba Máté, Forgács-Popp Jácint, Imre Béla, Kádár Orsolya, Kerekes Dalma-Gabriella, Krupár Luca, Nagy Dominika, Rácz Lajos-Levente, Schmidt Nándor-Gyula, Szabó Enikő-Ágnes, Törteli Nadin

 

Zenészek:

Bartalis Botond, Dallos Levente, Forgács Zsombor, Puskó Márton, Székely István, Szukits Éva, Veres Lóránt

 

Énekes szólista:

Szerefi Ilona

 

A kórusműveket felénekelte:

Gergely Erna, Árkosi Julianna, Kristófi Borbála, Póra Gabriella, Varga Cecília, Brugós Anikó, Nagy Judit, Nagy Kinga, Orosz Otília

 

Karnagy: Brugós Anikó

 

Közreműködött a Magyar Állami Népi Együttes Zenekara, valamint a Nagyváradi Állami Filharmónia Kórusa

 

Rendező-koreográfus: Mihályi Gábor

Zenei szerkesztő: Kelemen László

Koreográfusok: Almási Berta, Bacsó Lilla, Darabos Péter, Módos Máté

Díszlet-jelmez tervező: Cristina Breteanu

Videó: Izsák Előd

 

Dramaturg: Bíró Árpád

Ajánlatunk


Műsorunk ezeknek az embereknek az életébe ad betekintést, miközben végigmegy a 20. századon, mely végérvényesen megváltoztatott mindent, és bár ez a kultúra és a hagyomány falun már elveszett, de azok az értékek, amiket teremtett, városon tovább élnek, a mai ember részévé váltak.

A műsor a Kolozsvári Magyar Napok tizedik évfordulójára készült.

A Magyar Állami Népi Együttes előadása a Kárpát-medence néphagyományait (néptánc, népköltészet, népzene) feldolgozó, a női princípiumot a figyelem középpontjába állító, a „rítusokat felemlegető” táncszínház.

Ajánló


A társulat Bernarda Ballada című ÚJ előadása elsősorban a tánc nyelvén beszél. A dráma részleteiből és a szerző egyes költeményeiből…

Nagy és nemes feladatra vállalkozik a Magyar Állami Népi Együttes erdélyi antológiájának színpadra állításával. Az Édeskeserű szerves folytatása annak az…

A Magyar Állami Népi Együttes zenekarát – hazánkban szinte utolsóként – olyan kiváló cigány muzsikusok is alkotják, akik képesek a…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!