Mindenek szerelme (régi)-Táncos koncert-
Mindenek szerelme
-Táncos koncert-
több
Mindenek szerelme
-Táncos koncert-
több
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2021. december 7. kedd, 19:30
Ferenczi György és az 1-ső Pesti Rackák, Pál István „Szalonna” és Bandája, valamint a Jászság Népi Együttes közös műsora a néptánc, a népzene és a blues világának ötvözetében. Közreműködik: Heinczinger Mika
A produkcióban egyedülálló módon jelenik meg a rock and roll, a népzene és a néptánc hármas egysége, mely érdekes hangulattal, lendülettel, finoman kimunkálva szórakoztat. A hagyomány és a korszerűség végig kiséri az előadást zenei hangzásban és táncos képekben egyaránt, melyek a szerelemről, az emberi kapcsolatokról, az elmúlásról, az újrakezdésről szólnak. A két banda közös zenei megfogalmazására tapint rá a táncos megjelenés, együtt, összhangban lélegzik.
„Zöld könnyüszoknyás karcsu fák-
megannyi ballerina,
féllábon áll, libeg-lobog,
minthogyha táncra hína.”
(Babits Mihály: Mindenek szerelme, részlet)
Rendező-koreográfus: Szűcs Gábor
Zenei szerkesztők: Pál István „Szalonna”, Ferenczi György
Koreográfusok: Balogh János, Dudás Dániel, Dudásné Mosóczi Lívia, Fundák Kristóf, Fundák-Kaszai Lili, Vajai Franciska
Alkotótársak: Balogh Károly, Nagy Richárd, Nagy Valter
Jelmeztervező, viseletkészítő: Tajti Erzsébet
Műsoridő: 80 perc
A vezetés során részletes betekintést nyerhet a kiállítás közel 150 bemutatott darabjába, köztük a Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum különleges textilkollekcióiba, valamint magángyűjtők és múzeumok ritkaságaiba. A tárlatvezetés lehetőséget nyújt arra, hogy a kiállítás élménye személyesebb, elmélyültebb legyen, és hogy új összefüggéseket fedezhessen fel a népművészet és a divattörténet találkozásában.
A társulat Bernarda Ballada című ÚJ előadása elsősorban a tánc nyelvén beszél. A dráma részleteiből és a szerző egyes költeményeiből álló szöveg és a folklórból merítkező zenei világ segítségével a mozgás, a tánc által idézi meg a lorcai költőiséget és érzelmi telítettséget, a szenvedély elsöprő erejét.
A műsor a Kolozsvári Magyar Napok tizedik évfordulójára készült.
“Két kezem formálja, a lábam járja, szívem muzsikája!“ Magyar cigány mesterségek, virtuóz táncok, életérzések...
Körforgásban – Divat és Tradíció Különleges Párbeszéde a Hagyományok Háza Színpadán Hogyan találkozik a hagyomány és a kortárs művészet a…
A Magyar Állami Népi Együttes zenekarát – hazánkban szinte utolsóként – olyan kiváló cigány muzsikusok is alkotják, akik képesek a…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!