Program


IDŐPONTVÁLTOZÁS! - Mesterek és tanítványok - Maier Cseperke

IDŐPONTVÁLTOZÁS! - Mesterek és tanítványok - Maier Cseperke

Rátkáról érkezett Maier Cseperke, amióta csak az eszét tudja, énekel és táncol. Öt éve játszik hegedűn, elérkezettnek látta az időt ahhoz, hogy a Fölszállott a Páva szóló hangszeres kategóriában kipróbálja magát. A Hagyományok Háza főigazgatója Cseperkének ítélte az intézmény különdíját, amely egy önálló koncert a Mesterek és tanítványok sorozatban.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. április 9. péntek, 19:00

Maier Cseperke,  a 2019-es Fölszállott a páva különdíjasának koncertje

A Miskolc környéki, Rátkáról érkezett Maier Cseperke, amióta csak az eszét tudja, énekel és táncol. Öt éve játszik hegedűn, elérkezettnek látta az időt ahhoz, hogy a Fölszállott a Páva szóló hangszeres kategóriában kipróbálja magát. A Hagyományok Háza főigazgatója, Kelemen László Maier Cseperkének ítélte az intézmény különdíját, amely egy önálló koncert a Mesterek és tanítványok sorozatban. 

Vendég mesterek:
Dezső Erzsébet - Magyarszovát
Filep Márton – Szék

Közreműködő zenészek :
Dénes Károly - nagybőgő
Enyedi Tamás - cimbalom
Fodor Ágnes  - ének
Fodor Róbert - hegedű
Halmos Attila – hegedű
Kisfaludy Attila - brácsa
Szakács Kristóf – brácsa
Sulyom énekegyüttes
Csikuska táncegyüttes

Műsor:
Bonchidai összeállítás
Széki összeállítás
Szászcsávási cigány összeállítás
Gyimesi dallamok
Gyergyói  dalok
Kalotaszegi magyar összeállítás
Kalotaszegi román összeállítás
Bodrogközi dallamok
Vajdaszentiványi muzsika
Magyarszováti összeállítás

Ajánlatunk


A székesfehérvári Alba Regia Táncegyüttes sok évtizede tartozik a legizgalmasabb vidéki néptáncműhelyek közé, köszönhető ez többek között két meghatározó alkotónak, vezetőnek, mesternek és tanítványának. Botos József a hetvenes évek elején kezdett el koreografálni és tanítani a királyi város néptáncegyüttesénél, a hetvenes évek közepétől három évtizeden át volt az együttes művészeti vezetője, számos fesztiváldíjas koreográfia készítője, a stafétát 2006-ban pártfogoltja és tanítványa Majoros Róbert vette át, aki sikeresen járja tovább a mestere által megkezdett utat. Az együttesnek készült igényes autentikus műsorok, táncjátékok, történelmi témájú tablók mellett mindkettőjük számára meghatározó a szülővároshoz való kötődés, a város életében való aktív jelenlét, a mester által megálmodott Királyi Napok megvalósítása, éltetése, a város fontos eseményein a tanítványokkal való részvétel, a szűkebb és tágabb közösség építése, a gyökerek fontosságának átadása.

Városi séta a Szecesszió Art Deco Népművészet című kiállításhoz Szeretők, művészek és a megfontolt beruházók - Ami a kiállítótérbe nem fért be... Hagyományok Háza – Magyar Népi iparművészeti Múzeum szervezésében

Ajánló


“Két kezem formálja, a lábam járja, szívem muzsikája!“ Magyar cigány mesterségek, virtuóz táncok, életérzések...

Nagy és nemes feladatra vállalkozik a Magyar Állami Népi Együttes erdélyi antológiájának színpadra állításával. Az Édeskeserű szerves folytatása annak az…

Április 6-án rendhagyó táncházzal – a Táncháztalálkozó Éjszakai báljával - várunk mindenkit 21 órától hajnali 4-ig a Hagyományok Házában, ahol…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!