Program


Mesterek és tanítványok - Magos Együttes: "Ahol az ökör is bort iszik"

Mesterek és tanítványok - Magos Együttes: "Ahol az ökör is bort iszik"

Ahol az ökör is bort iszik!” – válaszolt Csiszár Aladár magyarpéterlaki prímás az egyik gyűjtés alkalmával, amikor megkérdezték tőle, hogy hol született.
 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2018. október 27. szombat, 19:00

Magyarpéterlaka régen gazdag szőlőtermő vidéknek számított. Élt a faluban egy nagygazda, akinek a kiengedett ökrei szüret idején mindig beleittak a mustba. Így ha egy ottani embert megkérdeztek arról, hogy hova valósi, rendre a következő válasz hangzott el: „…magyarpéterlaki, ahol még az ökör is bort iszik.”

Magyarpéterlaka a Felső-Maros mente egyik leghíresebb zenészközpontja. Itt született Csiszár Aladár prímás is, akitől a Magos Együttes tagjai személyesen is nagyon sokat tanultak az elmúlt évek során. Kimagasló hegedűjátéka és magával ragadó személyisége igazi Mesterré tette őt.
Az elmúlt több mint tíz év alatt a gyűjtőútjaikon vele eltöltött idő, a sok beszélgetés és a jobbágytelki néptánctáborok közös zenélései felbecsülhetetlenné váltak számukra. Ezek az élmények is arra ösztönözték a zenekart, hogy minél hitelesebben igyekezzenek elsajátítani ezt a kivételes zenei hagyományt, így repertoárjuk elmaradhatatlan és egyik legfontosabb részévé, mintegy védjegyévé vált a magyarpéterlaki népzene. Magos koncert és táncház ma már elképzelhetetlen a „Csiszár Aladár bácsi-féle péterlaki menet” nélkül.
Nagy örömünkre Aladár bácsit elkíséri Lunka Albert brácsás és Ötvös János bőgős is.

A Magos Együttes több tagja a zenetanári pályát választotta, és aktívan oktat számos zeneiskolában. A Tanítványokat Kovács Márton hegedűs tordasi diákjaiból alakult Gatyamadzag zenekar és Enyedi Ágnes volt székesfehérvári énekes tanítványai képviselik.

Idén áprilisban megjelent a Magos Együttes első hivatalosan kiadott lemeze „Forgatós” címmel.
A zenekar a kiadvány legszebb összeállításaiból is játszik a koncerten.

Közreműködnek:

Magos Együttes: Enyedi Ágnes (ének), Soós Csaba (hegedű), Kovács Márton (hegedű), Enyedi Tamás (cimbalom), Éri Márton (brácsa), Prihoda István (nagybőgő), Salamon Soma (harmonika, furulya)

Mesterek, a magyarpéterlaki zenekar: Csiszár Aladár (hegedű), Lunka Albert (brácsa), Ötvös János (nagybőgő)

Tanítványok:
Gatyamadzag zenekar: Násztor Eszter (ének), Szilágyi Szabolcs (hegedű), Turú András (hegedű), Tóth Botond (brácsa), Takács Szilárd (brácsa), Cselikovics János (nagybőgő)

Légrády Eszter, Sturcz Noémi, Gubinecz Ákos és Máté Miklós - énekesek, jelenleg a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem hallgatói.

Ajánlatunk


Gyerek táncházak és azt követően kézműves foglalkozások péntek délutánonként a Hagyományok Háza Átriumában. A program hossza ~1,5 óra.

A komponista, népzenész és kultúraszervező Kelemen László – szimfonikus zenekart, kórust, népi együttest és szólistát is színpadra léptető – darabja azt a tendenciát hivatott ellensúlyozni, hogy az utóbbi évtizedek hazai zeneszerzésében háttérbe szorultak a folklorisztikus alapú törekvések.

A Kerekutca minden lakója egytől egyig hétköznapian furcsa, de szerethető figura, a közösség fontos részei, részesei. Mindenkitől lehet tanulni valamit, ami eligazít, végigkísér a Kerekutca ezer zegzugán. Hiszen a zene és a tánc színes forgatagában megelevenedő falunak, a házak közt szövődő kalandoknak egy szempillantás alatt részese lesz minden néző, hallgató, éneklő, táncoló.

Ajánló


A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum ékszergyűjteményét 20. és 21. századi népi iparművészek és designerek népi motívumok ihlette…

Magyarországon kevésbé ismert növényünk a káka. Vajon volt – e szerepe a kézművességben? Mire és kik használták? Milyen lehetőségek vannak…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!