Program


Mesterek és tanítványok – Bárdosi Ildikó

Mesterek és tanítványok – Bárdosi Ildikó

„Az éneklés a lélek anyanyelve, így minden embernek élnie kell vele, olyan természetességgel, azzal a belső megnyilatkozási vággyal, természetes hangszínnel, ahogyan a beszédben is kifejezi magát.” – vallja Bárdosi Ildikó, a Mesterek és tanítványok koncertsorozat őszi vendége.


 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2024. október 8. kedd, 18:00

„Az éneklés a lélek anyanyelve, így minden embernek élnie kell vele, olyan természetességgel, azzal a belső megnyilatkozási vággyal, természetes hangszínnel, ahogyan a beszédben is kifejezi magát.” – vallja Bárdosi Ildikó, a Mesterek és tanítványok koncertsorozat őszi vendége. Az erdélyi Dicsőszentmártonban született népdalénekes előadóművész, etnográfus és pedagógus munkásságának példaképei és iránymutatói azok a „magon kőtt énekesek”, akik megőrizték népdalainkat, áthagyományozták népzenei anyanyelvünket. 1994 óta végez népzenei gyűjtőmunkát, melynek középpontjában szülőföldje hagyományos népzenéje áll. A közel három évtizedre visszanyúló oktatói tevékenységének alapja az élményszerű népdaltanítás, így gyakran szervez kirándulással, koncertekkel egybekötött gyűjtőutakat növendékeinek, hogy élő forrásból is megismerhessék a népdalokat és azok hiteles előadásmódját. Kiváló pedagógiai munkáját – a számos díjon és elismerésen túl – tanítványai kiemelkedő szereplései, versenyeredményei mutatják a legjobban. Az este folyamán tanítványai és barátai közreműködésével ismerhetjük meg Bárdosi Ildikó gazdag zenei életútját.

A program időtartama: ~ 80 perc (1 részben)

Ajánlatunk


A Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum ékszergyűjteményét 20. és 21. századi népi iparművészek és designerek népi motívumok ihlette ékszerei alkotják, melyek a kortárs anyaghasználat interaktivitását és a népi motívumok mai reflexióját vegyítik.

A családoknak szól Paár Julcsi magával ragadó, nép- és világzenei elemekből szövetelt, táncos, mesés kavalkádja. Impulzív, korosztályokon átívelő mesevilágba varázsolják át a nézőt a virtuóz zenészek, dinamikus és humoros táncszínházi elemek, lendületes sodrású játék. Nem csoda hát, hogy a történet szereplői és az őket minden kalandban végigkísérő muzsikusok mellett, a közönségből is előbújik a világot felfedezni vágyó gyermeki én, vagy egy merész, mindenre elszánt róka. Aki nem hiszi, járjon utána! Közreműködnek: Paár Julcsi - ének, mese Szakál Tamás - hegedű, ének, mese Kováts Gergő - fúvós hangszerek Szabó Dániel - cimbalom Könczei Bálint - brácsa Bognár András - nagybőgő Csiki Gergely - tánc, koreográfia Steier-Eichmüller Barbara - tánc

A vezetés során részletes betekintést nyerhet a kiállítás közel 150 bemutatott darabjába, köztük a Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum különleges textilkollekcióiba, valamint magángyűjtők és múzeumok ritkaságaiba. A tárlatvezetés lehetőséget nyújt arra, hogy a kiállítás élménye személyesebb, elmélyültebb legyen, és hogy új összefüggéseket fedezhessen fel a népművészet és a divattörténet találkozásában.

Ajánló


Az előadásban bemutatásra kerül az a világszemlélet, amely meghatározza a ma a WHO által elismert, a világon legnépszerűbb tradicionális gyógyászati…

A Magyar Állami Népi Együttes zenekarát – hazánkban szinte utolsóként – olyan kiváló cigány muzsikusok is alkotják, akik képesek a…

A Kerekutca minden lakója egytől egyig hétköznapian furcsa, de szerethető figura, a közösség fontos részei, részesei. Mindenkitől lehet tanulni valamit,…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!