Program


Mesterek és tanítványok - Babra: Tercfelhők

Mesterek és tanítványok - Babra: Tercfelhők

A hazánkban élő délszláv nemzetiségek, elsősorban a szerbek és horvátok változatos és gazdag népzenei hagyományának ápolását tűzte ki céljául az országosan ismert és népszerű, de határainkon túl is sikeresen koncertező Vujicsics Együttes, melynek munkássága kezdőlöketet és motivációt nyújtott olyan fiatal zenészek számára is, mint a Babra zenekar tagjai.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2018. november 21. szerda, 19:00

A Vujicsics 1974 tavaszán alakult Pomázon, mint a helyi nemzetiségi táncegyüttes zenekara, a Babra pontosan 40 évvel később, hogy a déli szláv népek és a Balkán ezerarcú zenei hagyományait újjáélessze és népszerűsítse a budapesti fiatalok körében. A Mesterek tudása közvetlenül és közvetve épül a Tanítványok tudásába - eképp adta át tudását a legendás Vujicsics együttes is e zene esztétikájáról, játéktechnikájáról, a hangszerkezelésről vagy a dallamrepertoárról a balkáni kultúra iránt rajongó és hozzá családi szálakkal is kötődő Babra zenekar tagjainak.

Babra:

Babcsán Bence
Koller Dániel
Pozsonyi Dávid
Réti Benedek
Varga Veronika

Vujicsics Együttes:

Borbély Mihály
Brczán Miroszláv
Eredics Áron
Eredics Gábor
Eredics Kálmán
Szendrődi Ferenc
Vizeli Balázs

21 órától ingyenes táncház

Ajánlatunk


A Hagyományok Háza állandó táncháza, melyet 19-21 óráig tánctanítás előz meg. A tánctanításnak és a táncháznak a Hagyományok Háza Átriuma ad otthont, minden szombaton 19 óra és hajnali 2 között! Szombat esténként itt a helyed a Hagyományok Háza táncházában, tanuld és járd velünk a táncot!

“Két kezem formálja, a lábam járja, szívem muzsikája!“ Magyar cigány mesterségek, virtuóz táncok, életérzések...

A székesfehérvári Alba Regia Táncegyüttes sok évtizede tartozik a legizgalmasabb vidéki néptáncműhelyek közé, köszönhető ez többek között két meghatározó alkotónak, vezetőnek, mesternek és tanítványának. Botos József a hetvenes évek elején kezdett el koreografálni és tanítani a királyi város néptáncegyüttesénél, a hetvenes évek közepétől három évtizeden át volt az együttes művészeti vezetője, számos fesztiváldíjas koreográfia készítője, a stafétát 2006-ban pártfogoltja és tanítványa Majoros Róbert vette át, aki sikeresen járja tovább a mestere által megkezdett utat. Az együttesnek készült igényes autentikus műsorok, táncjátékok, történelmi témájú tablók mellett mindkettőjük számára meghatározó a szülővároshoz való kötődés, a város életében való aktív jelenlét, a mester által megálmodott Királyi Napok megvalósítása, éltetése, a város fontos eseményein a tanítványokkal való részvétel, a szűkebb és tágabb közösség építése, a gyökerek fontosságának átadása.

Ajánló


Nagy és nemes feladatra vállalkozik a Magyar Állami Népi Együttes erdélyi antológiájának színpadra állításával. Az Édeskeserű szerves folytatása annak az…

Közös ég alatt - Egy színpadon a néptánc ifjú tehetségei és a Magyar Állami Népi Együttes A Hagyományok Háza és…

„Előadásomban egy foglalkozási csoportnak, a pásztorságnak, azon belül is a juhászoknak dolgozó háromgenerációs magyarszabó-dinasztia munkásságáról és utolsó képviselőjéről: Jordán Zsigmondról…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!