Program


Herczku Ágnes – Emlékül / Erdélyi népzene régen és most / Visa  című lemeze alapján

Herczku Ágnes – Emlékül / Erdélyi népzene régen és most / Visa című lemeze alapján

EMLÉKÜL
Népzene színházban
Herczku Ágnes „Hozomány” – Erdélyi népzene régen és most / Visa című lemeze alapján
 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2018. december 20. csütörtök, 19:00

Herczku Ágnes Hozomány című legújabb népzenei albuma egy sorozatnak szánt kiadvány „első fecskéje”, amelyet azzal a szándékkal indított útjára, hogy a bő tizenöt év alatt tett gyűjtőútjain felhalmozott szebbnél szebb dalokat közkinccsé tegye. A lemez – mint az énekesnő minden szólóalbuma – a Fonó Budai Zeneház gondozásában jelent meg. A dupla CD-kiadvány Gyűjtés című lemezén a 2005-ös visai úton, Papp Andrástól, Nagy Amáliától, valamint lányaitól, Fodor Juliskától és Lovász Annától gyűjtött dalok és rikoltások válogatása szerepel, a másik, Revival című cd-n pedig Koncz Gergely prímás vezetésével, Visába való énekes és hangszeres népzenei összeállítások.

 Az Emlékül című előadás ennek az albumnak a zenei anyagát mutatja be azokkal a visai (Erdély, Mezőség) asszonyokkal, akik a lemezen is hallhatók. De ahogy már Herczku Ágitól megszokhattuk, nem „szimpla” koncertre ül be a néző, hanem – élve a színházi közeg nyújtotta lehetőségekkel és belső fantáziával – egy színházi előadásra, ahol áramlik a zene és a tánc, de egy-egy jelenet erejéig bepillantást enged azokra a kérdéseire és kételyeire, melyek két világ házasításánál (falusi és városi, múltbéli és mostani) törvényszerűen felbukkannak.

Az előadáson a visai zenét és táncot olyan esszenciálisan ismerő és előadó zenészekben és táncosokban gyönyörködhetünk, akik a folklórt kevésbé, vagy egyáltalán nem ismerő nézőnek is felejthetetlen élményt tudnak nyújtani.

Zenészek:

Koncz Gergely (hegedű)
Hegedűs Máté „Kishega” (hegedű)
Fekete Antal „Puma”(brácsa)
Fekete Márton „Kispuma” (brácsa)
Molnár Péter (nagybőgő)

Énekesek:

Özv. Fodor Györgyné Nagy Juliska (Visa)
Özv. Lovász Györgyné Nagy Anna (Visa)
Herczku Ágnes
Németh Ferenc

Táncosok:

Baloghné Vatai Barbara
Deffend Irén
Szappanos Tamás
Szél Gábor
Végső Miklós, Harangozó-díjas művész

Zenei szerkesztő: Koncz Gergely és Herczku Ágnes
Hangfelvételek: Nikola Parov
Hangmérnök: Mazán Attila, Glaser Péter
Videó és képvetítés: Vörös Menyhért
Műszaki vezető: Jendrics Gábor
Rendezte: Herczku Ágnes

A műsor során archív népzenei felvételek hangzanak el Kallós Zoltán és Herczku Ágnes gyűjtéseiből.

A lemez eladásából befolyó összeget Papp András és Nagy Amália családjának juttatják el.

Ajánlatunk


„Előadásomban egy foglalkozási csoportnak, a pásztorságnak, azon belül is a juhászoknak dolgozó háromgenerációs magyarszabó-dinasztia munkásságáról és utolsó képviselőjéről: Jordán Zsigmondról (1925–1996) szólok. A szabónemzedék történetéről, a szentesi juhászöltöny és juhászmellény elterjedéséről, virágzásáról és utóéletéről számolok be. A dél-alföldi, így a csongrádi és csanádi pásztorokat kutatva többször elhangzott a szentesi szabó, Jordán Zsigmond neve. A juhászok őt keresték fel, hogy készítse el foglalkozásuk címerévé, saját identitásuk kifejezésévé váló viseleti darabokat: a kabátból, csizmanadrágból, mellényből álló együttest – ami későbbiekben pantallóval bővült –, amit mindannyian juhászöltönynek hívnak. Ebből következik, hogy szabómester-embertől ritkaságnak számít, hogy egy alkotótól ilyen számú viseleti darabot ismerünk.”

“Két kezem formálja, a lábam járja, szívem muzsikája!“ Magyar cigány mesterségek, virtuóz táncok, életérzések...

Közös ég alatt - Egy színpadon a néptánc ifjú tehetségei és a Magyar Állami Népi Együttes A Hagyományok Háza és az Örökség Nemzeti Gyermek és Ifjúsági Népművészeti Egyesület hagyományteremtő szándékkal egy új program sorozatot hozott létre múlt év őszén 'Közös ég alatt' címmel, ahol egy színpadon mutatkoznak be a néptánc ifjú tehetségei és a Magyar Állami Népi Együttes táncos szólistái.

Ajánló


A Hagyományok Háza állandó táncháza, melyet 19-21 óráig tánctanítás előz meg. A tánctanításnak és a táncháznak a Hagyományok Háza Átriuma…

Nagy és nemes feladatra vállalkozik a Magyar Állami Népi Együttes erdélyi antológiájának színpadra állításával. Az Édeskeserű szerves folytatása annak az…

A székesfehérvári Alba Regia Táncegyüttes sok évtizede tartozik a legizgalmasabb vidéki néptáncműhelyek közé, köszönhető ez többek között két meghatározó alkotónak,…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!