Program


Hargita Székely Népi Együttes - Pöttöm Palkó - Határtalan Táncfőváros

Hargita Székely Népi Együttes - Pöttöm Palkó - Határtalan Táncfőváros

Határtalan táncfőváros
Határon túli hivatásos néptáncegyüttesek fesztiválja
Hargita Nemzeti Székely Népi Együttes – Pöttöm Palkó

 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2018. október 7. vasárnap, 11:00

„Csindaratta bum bum bum,
Mélyen tisztelt publikum!
Kezdődik mindjárt a mese,
Pöttöm Palkó története.
Egyszer volt, hol nem volt, az Üveg hegyen innen, de a Varázs Erdőn túl, volt egy nagy, nagy háború. Burkus király csatázott Garabonciás király ellen. Olyan rég tartott ez a háború, hogy már ők sem tudták miért. (…) a hosszú háborúskodás alatt olyan szegénység lepte el az országot, hogy az emberek a templom egeréhez jártak koldulni.
Ebben az időben élt egy ember. (…) Volt neki egy felesége, és sok daliás szép gyermeke:
Mariska, Zoltán, Jancsi, Juliska, Éva, Bábuci.
Pöttöm Palkó a sokadik,
a testvérek gyakran rászedik.
És mivel igen kicsi a termete,
nem törődnek sokat vele.
Róla szól e rövid mese.”

De ne vágjunk a dolgok elejébe. Elég az, hogy valódi gyermekműsort mutat be a Hargita Együttes. Igazi mese, nemcsak gyerekeknek, akik az előadás közben maguk is szereplőkké válhatnak.
A mese alaptörténete kissé a Jancsi és Juliskára emlékeztető. A gyerekeknek otthonos mondafüzérek, mondókák, kiszámolók, vagy akár bosszantó névcsúfolók teljes arzenálja átvonul az előadáson. A rengeteg erdő kellős közepén kibomló kalandok során, amint várható volt, a legkisebb testvér, Pöttöm Palkó hőssé érik, és a kezdeti megaláztatásait ünnepléssé alakítják tettei, testvérei vállukon hordozva ünneplik végül.

 

                                                                              

 

Rendező - koreográfus: Ivácsony László 
Dramaturg: Fazakas Mihály
Zenei szerkesztő: Fazakas Levente

Ajánlatunk


Az előadás a magyar színpadi néptáncművészet történetében először mutatja be a Délvidéken élő népek: magyarok, szerbek, horvátok, németek, románok sokszínű tradicionális kultúráját. A Délvidék változatos tánc- és zenei hagyományokkal rendelkezik, és magában hordozza a közép-európai és a balkáni kultúra sajátos jegyeit, melyek ezen a területen különlegesen hatottak egymásra.

A tárlatvezetés időtartama ~ 50 perc. A tárlatvezetés a belépőjegy árát nem tartalmazza! Miért gondolta a Stühmer csokoládé és bonbon készítő gyár, hogy csokoládé dobozait Lukáts Katóval tervezteti meg, aki kifejezetten magyar népi motívumokkal sajátos stilizált formában készítette el terveit? Hogy találkozott Lesznai Anna a mezőkövesdi népviselettel, és milyen kalandos módon kerültek vissza a munkái az amerikai emigrációja során New Yorkból Hatvanba? Hogyan hatottak a Zsolnay nővérek néprajzi gyűjtései a világhírű Zsolnay-gyár kerámiáinak díszítőművészetére? Melyik ma is működő fővárosi kórház betegszobáit és ma hajléktalanszállóként működő épület belső tereit festette meg Undi Mariska kalotaszegi és mezőkövesdi motívumokkal? Hogyan lett Mallász Gitta a Magyar Állami Népi Együttes jelmeztervezője, és miért kapta meg Tüdős Klárával egyetemben a Világ Igaza kitüntetést? A kiállításban sok izgalmas történet mellett ezekre a kérdésekre is választ kaphatunk.

Ajánló


Városi séta a Szecesszió Art Deco Népművészet című kiállításhoz Szeretők, művészek és a megfontolt beruházók - Ami a kiállítótérbe nem…

Ökrös Csaba halálával hogy is lehetne újból Ökrös zenekari koncert? Ezt a nehéz kérdést próbálják megválaszolni az ittmaradtak, Molnár Miklós,…

“Két kezem formálja, a lábam járja, szívem muzsikája!“ Magyar cigány mesterségek, virtuóz táncok, életérzések...

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!