Fókuszban a koreográfusok - Szűcs Gábor és Sánta Gergő
A Hagyományok Háza előadás-sorozatában a színpadi néptáncművészet kiemelkedő koreográfusait állítja fókuszpontba.
A Hagyományok Háza előadás-sorozatában a színpadi néptáncművészet kiemelkedő koreográfusait állítja fókuszpontba.
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2023. december 2. szombat, 19:00
A Hagyományok Háza előadás-sorozatában a színpadi néptáncművészet kiemelkedő koreográfusait állítja fókuszpontba. Az estek különlegessége, hogy a néző egy alkalommal két alkotói pályát is megismerhet, két különböző nézőpontból láthat rá a néptánc művészi kifejezésmódként való alkalmazására. Az estek során egyaránt alkalom nyílik megismerni a színpadi tánctörténetben ma már klasszikus, sokszor lezárt koreográfusi életműveket, amelyek az adott kor társadalmi, kulturális vagy akár politikai befolyásolása ellenére is örökérvényűvé váltak, és fiatalabb, pályájuk elején, közepén járó alkotók emblematikus koreográfiáit, amelyek a jelen korunk diktálta új kérdéseket vetik fel. Az egymás mellé állított válogatások lehetőséget nyújtanak felfedezni, kiemelkedő alkotói műhelyeket, különböző életkorú, hátterű, más-más vidékekről érkező alkotók legkiválóbb műveit, gondolkodásmódját és képet alkothatunk a színpadi megfogalmazás törvényszerű hasonlóságairól és különbségeiről.
A múlt és a jelen „megidézésében” a hivatásos táncosok mellett a legjobb amatőr együttesek is színpadra lépnek.
A sorozat 2023-as utolsó estjén bemutatkozó, a Jászság Népi Együttes évtizedek óta meghatározó vezetője, Szűcs Gábor és a Magyar Nemzeti Táncegyüttes tánckarvezetője, a Budapest Főváros Bartók Táncegyüttes művészeti vezetője, Sánta Gergő koreográfusi hitvallásában. Mindkettő alkotói munkásságában fontos szerepet játszanak a terepen megtapasztalt élmények, a saját maguk által gyűjtött táncanyagok színpadra vitele és a néptánc mély megismerésén alapuló hiteles tolmácsolása.
A sorozat szerkesztője: Szögi Csaba
A koreográfiák bemutatása után lehetőséget nyújtunk az alkotókkal való beszélgetésre.
moderátor: Bólya Anna Mária
A komponista, népzenész és kultúraszervező Kelemen László – szimfonikus zenekart, kórust, népi együttest és szólistát is színpadra léptető – darabja azt a tendenciát hivatott ellensúlyozni, hogy az utóbbi évtizedek hazai zeneszerzésében háttérbe szorultak a folklorisztikus alapú törekvések.
Nagy és nemes feladatra vállalkozik a Magyar Állami Népi Együttes erdélyi antológiájának színpadra állításával. Az Édeskeserű szerves folytatása annak az évek óta tartó alkotói folyamatnak, amely korszerű folklórértelmezésével, a színház eszközeinek bátor alkalmazásával, makacs következetességgel mutat rá újra és újra gyökereinkre, hagyományos kultúránk fontosságára.
Körforgásban – Divat és Tradíció Különleges Párbeszéde a Hagyományok Háza Színpadán Hogyan találkozik a hagyomány és a kortárs művészet a divat és a színház világában? Megtudhatjuk októberben a Hagyományok Háza színpadán a "Körforgásban" című egyedülálló előadáson! Ez a különleges divatbemutató nem csupán a ruhák felvonultatásáról szól, hanem a tradíció és modernitás közötti mélyebb párbeszédet is megeleveníti a színpadon.
A Magyar Állami Népi Együttes zenekarát – hazánkban szinte utolsóként – olyan kiváló cigány muzsikusok is alkotják, akik képesek a…
A műsor a Kolozsvári Magyar Napok tizedik évfordulójára készült.
A társulat Bernarda Ballada című ÚJ előadása elsősorban a tánc nyelvén beszél. A dráma részleteiből és a szerző egyes költeményeiből…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!