Program


Csík zenekar: A változó szerencse szekerén

Csík zenekar: A változó szerencse szekerén

Összeállításunk vezérfonalaként Petőfi 1847-ben írott Úti leveleket használjuk.
Személyiségének és lírájának olyan esszenciáját adják, amelyet véleményünk szerint érdemes a nagyközönség elé tárni, s ez által annak újabb mélységeit megismerni. A műsorban az úti levél részletek és a versek a Csík zenekar muzsikájának kíséretében, egyfajta sajátos zenei köntösben jelennek meg.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. szeptember 1. péntek, 19:00

Összeállításunk vezérfonalaként Petőfi 1847-ben írott Úti leveleket használjuk.
Választásunk azért esett erre a műre, mert talán kevésbé ismertek, mint méltán híres versei. Személyiségének és lírájának olyan esszenciáját adják, amelyet véleményünk szerint érdemes a nagyközönség elé tárni, s ez által annak újabb mélységeit megismerni.

Petőfi utazásának oka az őt ért kritikák miatti sértődöttség - szabadulni kíván a kötöttségektől. Útiterv nélkül indul el, barátainál időzik, vagy ahogy éppen hozzák a körülmények. Leveleinek célja a világ előtti kitárulkozás, hogy olvasói minél jobban megismerjék őt magát. Belső világát tárja az olvasó elé, a világról alkotott véleményének, nézeteinek összességét. Az utazás helyszínei csak a hátteret adják ehhez, a főszereplő ő maga.
Írásaiból kitűnik, hogy lelkesedik a természet szépségeiért, szerelméért, de haragudni, sőt gúnyolódni is képes. Szenvedély, humor és pátosz, kedv és ború, lírai önkifejezés, nyugtalanság és egyszerűség váltják egymást. A céltalanul utazgató, kezdetben reménytelenül szerelmes költőből az utolsó levelekben egy boldog, megállapodott, otthon ülésre berendezkedett férj képét láthatjuk.

A levelek mellett az éppen átélt az eseményekhez, lelkiállapotokhoz kapcsolható versek sem maradnak ki a műsorból:
Négyökrös szekér - Falu végén kurta kocsma – Minek nevezzelek – Az alföld - Arany Jánosnál - Vasúton - Tompa Mihálynál – Ivás közben – A Tisza -  Szeptember végén
A műsorban az úti levél részletek és a versek a Csík zenekar muzsikájának kíséretében, egyfajta sajátos zenei köntösben jelennek meg. A zenekar sikeres könnyűzenei feldolgozásai, a magyar népzene dallamai, közjátékként, aláfestésként szólalnak meg a műsorban.

Rendező:
Őze Áron

Közreműködő művészek:
Auksz Éva – Józsa Imre díjas színművész
Csadi Zoltán – színművész
Őze Áron - Jászai Mari díjas színművész

Csík zenekar – Kossuth díjas
Bartók József
Barcza Zsolt
Csík János
Kunos Tamás
Majorosi Marianna
Makó Péter
Szabó Attila

A műsor 1 részben kerül megrendezésre!

Ajánlatunk


Az Örökség Nemzeti Gyermek és Ifjúsági Népművészeti Egyesület és a Magyar Állami Népi Együttes "Közös ég alatt" című előadása immáron sokadjára igyekszik színes képet mutatni az összmagyar néptánc kultúráról. Mostani előadásunk talán az eddigi legizgalmasabb formában helyezi színpadra az archaikus adatközlő szintű táncot a Gyimesből érkező gyerekcsoportokkal.

A Magyar Állami Népi Együttes zenekarát – hazánkban szinte utolsóként – olyan kiváló cigány muzsikusok is alkotják, akik képesek a városi cigányzene nagy múltú hagyományait még interpretálni, itt a XXI. század elején. A tánckoncert helyszíne egy szimbolikus tér: koncertterem, étterem, bár, falusi kocsma stb. Az előadás zenei szövetében a népzene mellett helyet kap a hagyományos városi cigányzene, a magyar nóta és a csárdás, valamint a jazz és az etnikus cigány világzene is. Felmutatva mindazt a zenei virtuozitást és repertoárgazdagságot, mely a magyar cigánymuzsikusok unikális jellemzője. A nagy ívű zenei tablót táncjelenetek teszik még változatosabbá, színesebbé.

A vezetés során részletes betekintést nyerhet a kiállítás közel 150 bemutatott darabjába, köztük a Hagyományok Háza – Magyar Népi Iparművészeti Múzeum különleges textilkollekcióiba, valamint magángyűjtők és múzeumok ritkaságaiba. A tárlatvezetés lehetőséget nyújt arra, hogy a kiállítás élménye személyesebb, elmélyültebb legyen, és hogy új összefüggéseket fedezhessen fel a népművészet és a divattörténet találkozásában.

Ajánló


A társulat Bernarda Ballada című ÚJ előadása elsősorban a tánc nyelvén beszél. A dráma részleteiből és a szerző egyes költeményeiből…

A Hagyományok Háza állandó táncház-sorozatának a Hagyományok Háza Átriuma ad otthont, minden szombaton 21 óra és hajnal 2 között. Szombat…

A Hagyományok Háza állandó táncháza, melyet 19-21 óráig tánctanítás előz meg. A tánctanításnak és a táncháznak a Hagyományok Háza Átriuma…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!