Aurora FolkGlamour Mesés Divatbemutató
MESÉS AURORA FOLKGLAMOUR DIVATBEMUTATÓ ELŐADÁS
avagy a magyar népmesék, balladák, legendák életre kelnek
MESÉS AURORA FOLKGLAMOUR DIVATBEMUTATÓ ELŐADÁS
avagy a magyar népmesék, balladák, legendák életre kelnek
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2020. március 29. vasárnap, 19:00
Aurora FolkGlamour Mesés Divatbemutató
Rendező és tervező: Hajnal Aurora Nemeth- Aurora FolkGlamour
Koreográfus: Anna Sánta-Biro és Sánta Gergő
Dramaturg: Tollár Mónika
Zene: Góbé zenekar
Mesélő: Herczku Ágnes - Hivatalos oldal
Táncosok: Budapest Főváros Bartók Táncegyüttes
Vendégművészek:
Balatoni Kata, Réka Czelleng, Zsuzsanna Csasztvan, Kárász Eszter, Bori Sasvári, Eszter Völner, Zsuzsanna Zsikó
"Célom egy olyan komplex előadás létrehozása, amelyben egy időben jelenik meg a magyar viseletekből és népművészetből általam újra tervezett ruhák és ékszerek, a régi magyar balladák, népmesék, legendák, a magyar népdalokból inspirálódott zenék, az autentikus magyar néptáncból újra álmodott mozdulatok, táncok.
Az előadást egy mesélő vezeti végig, minden új kép előtt, bemutatva a történetet.
Az est folyamán 11 balladát, mesét, legendát mutatunk meg közös alkotásként, teljesen más szemszögből: vegyítve a táncot, a szövegeket, az éneket, a zenét és a divatot, miközben minden a magyar gyökerekből táplálkozik.
Bízom benne, hogy a közönség egy olyan kulturális élménnyel távozik, ami nemcsak egy színházi élményt jelent számukra, hanem egy mesékkel átitatott táncos divatbemutatót, ahol újra ismertté és divatossá tudjuk tenni a viseleteket és a rég elfeledett történeteinket is.
Minden ruha és ékszer valamilyen antik magyar népviselet, viselet darab, szalag, régiség újra tervezve. Célom ezekkel, a régi népművészet megmentése és egyfajta környezettudatosság, nem kidobni szeretném a régi sérült, vagy ma már hordhatatlan darabokat, hanem új életre kelteni.
Folyamatosan kutatom, hogyan lehet a régi technikákat, motívum kincseket átemelni a jelenbe, úgy hogy megtartsák szépségüket, értéküket, de hozzátegyem a saját kézjegyemet is. Szeretném megőrizni a múltunk értékes darabjait, miközben átformálom őket a mai világ számára is érthető, hordható, befogadható alakba."
Németh Hajnal Aurora, Aurora FolkGlamour
Magyarországon kevésbé ismert növényünk a káka. Vajon volt – e szerepe a kézművességben? Mire és kik használták? Milyen lehetőségek vannak a növény felhasználásra napjainkban.
A társulat Bernarda Ballada című ÚJ előadása elsősorban a tánc nyelvén beszél. A dráma részleteiből és a szerző egyes költeményeiből álló szöveg és a folklórból merítkező zenei világ segítségével a mozgás, a tánc által idézi meg a lorcai költőiséget és érzelmi telítettséget, a szenvedély elsöprő erejét.
A komponista, népzenész és kultúraszervező Kelemen László – szimfonikus zenekart, kórust, népi együttest és szólistát is színpadra léptető – darabja…
A Kerekutca minden lakója egytől egyig hétköznapian furcsa, de szerethető figura, a közösség fontos részei, részesei. Mindenkitől lehet tanulni valamit,…
Jöjjön el a Budai Vigadó csodálatosan felújított épületébe, és töltsön el nálunk egy izgalmas délutánt! Ismerje meg a Hagyományok Házát…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!