Aprók tánca
Gyerek táncházak és azt követően kézműves foglalkozások péntek délutánonként a Hagyományok Háza Átriumában. A program hossza ~1,5 óra.
Gyerek táncházak és azt követően kézműves foglalkozások péntek délutánonként a Hagyományok Háza Átriumában. A program hossza ~1,5 óra.
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: november 29. péntek, 17:00
Aprók Tánca
Gyermektáncházunk újra kitárja kapuit, hogy innentől kezdve hétről-hétre fogadhassuk régi és új barátainkat! Szeretettel várjuk azokat a játszani, táncolni, énekelni, kézműveskedni vágyó gyerekeket és szüleiket, akik szeretnének megismerkedni az évkörhöz tartozó ünnepeink és jeles napjaink szokásaival! Minden héten más hangszeren szól a talpalávaló: duda, tekerő, furulya, citera, hegedű, koboz, gardon.
Belépődíj 2 éves kor felett, gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt szükséges. Előzetes bejelentkezés nem szükséges. A helyszíni pénztárban való sorbanállás elkerülése végett ajánljuk a jegyek weboldalunkon történő előzetes megvásárlását!
A műsor a Kolozsvári Magyar Napok tizedik évfordulójára készült.
Újévköszöntő - "Megzendült az ének ember, gyermek ajkán” A Hagyományok Háza immár tizedik alkalommal köszönti ünnepi gálaműsorral az újévet.
A vajdasági magyar tamburazenekarok a 20. században előadó: Csonka Balázs Vajdaság egész területén a magyarság körében a mai napig mélyen meghatározó szerepet tölt be a tamburazene. Ennek ellenére sajnos csak nagyon kevesen foglalkoztak annak múltjával. Az 1900-as évek közepén Király Ernő rögzített számos hangfelvételt a Vajdasági Múzeum és az Újvidéki Rádió számára, ritkán még a mai nap is adásra kerülnek ezek a rádióban. Napjainkban többek között Csonka Balázs foglalkozik a 20. századi magyar tamburazenekarok repertoárjával, működésével, hangzásával és társadalmi szerepével. Előadásában az eddigi kutatásai eredményeiről számol be, az első zenekarok megjelenéséről, elterjedéséről, elnevezéseiről, illetve szó lesz a vajdasági Tisza menti és a bácskai Duna menti tájegységek meghatározó zenekarairól is.
“Két kezem formálja, a lábam járja, szívem muzsikája!“ Magyar cigány mesterségek, virtuóz táncok, életérzések...
A társulat Bernarda Ballada című ÚJ előadása elsősorban a tánc nyelvén beszél. A dráma részleteiből és a szerző egyes költeményeiből…
A Magyar Állami Népi Együttes zenekarát – hazánkban szinte utolsóként – olyan kiváló cigány muzsikusok is alkotják, akik képesek a…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!