
Általvető - Táncházról és társművészetekről Fabók Mariann-nal
Általvető - Táncházról és társművészetekről Fabók Mariann-nal
Általvető - Táncházról és társművészetekről Fabók Mariann-nal
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2022. március 24. csütörtök, 19:00
Az átalvető a vállon hordott kettős tarisznya, egyik fele elöl, a másik hátul lóg – a Néprajzi Lexikon szerint. A mi általvetőnkbe sok minden belekerülhet: a néphagyomány és a társművészetek, az egykori paraszti életforma és napjaink kultúrája. Kérdések, válaszok, tudás, élmény.
Csütörtöki Átalvető programsorozatunk olyan, a néphagyományhoz kapcsolódó minőségi tartalmakat kínál, amik újszerűek, és amik az adott helyzetben valamiféle aktivitást, bevonódást is kínálnak a közönségnek. A sorozat egyik eleme, amikor a néphagyomány és a társművészetek kapcsolatait próbáljuk feltérképezni beszélgetések és művészeti produkciók segítségével. Igyekszünk mindezt úgy tenni, hogy a néphagyományból is több területet vonunk be: népzenét, népmesét, kézművességet.
Bábszínház az egész világ...
Fabók Mancsi bábszínháza ezer szállal kötődik a néphagyományhoz: leggyakrabban népmesékből meríti előadásai anyagát, de balladákat és bábtáncoltató betlehemest is feldolgozott már. Népi hangszerek, népzene, népviseletek, a népélet számos tárgyi kelléke jelenik meg egyszemélyes színházában. E sok-sok hagyományos jelenség mégis egy, a mának szóló művészi egésszé áll össze a Blattner Géza-díjas bábszínész előadásaiban.
Az Általvető márciusi vendége férjével és alkotótársával, Keresztes Nagy Gézával Fabók Mariann, vagy ahogyan a legtöbben ismerik, Mancsi.
Házigazda: Sándor Ildikó
Április 5-én rendhagyó táncházzal – a Táncháztalálkozó Éjszakai báljával - várunk mindenkit 22 órától hajnali 4-ig a Hagyományok Házában, ahol a belső udvar, az Átrium mellett a színházterem bálteremmé változik, és kiváló zenekarok húzzák a talpalávalót.
A Magyar Állami Népi Együttes zenekarát – hazánkban szinte utolsóként – olyan kiváló cigány muzsikusok is alkotják, akik képesek a városi cigányzene nagy múltú hagyományait még interpretálni, itt a XXI. század elején. A tánckoncert helyszíne egy szimbolikus tér: koncertterem, étterem, bár, falusi kocsma stb. Az előadás zenei szövetében a népzene mellett helyet kap a hagyományos városi cigányzene, a magyar nóta és a csárdás, valamint a jazz és az etnikus cigány világzene is. Felmutatva mindazt a zenei virtuozitást és repertoárgazdagságot, mely a magyar cigánymuzsikusok unikális jellemzője. A nagy ívű zenei tablót táncjelenetek teszik még változatosabbá, színesebbé.
A műsor a boldog szerelmet és az egymásra találást hivatott bemutatni, az ifjú pár végül összeköti életét, és boldogan élnek míg meg nem halnak, ahogy a népmesék is végződnek.
Az előadás alapja az Dr. Babulka Péter 2025 januárjában megjelent 488 oldal terjedelmű életmű kötete, melyben az öt évtizedes szakmai…
“Két kezem formálja, a lábam járja, szívem muzsikája!“ Magyar cigány mesterségek, virtuóz táncok, életérzések...
Soha el nem múló – Novák Ferenc és Lévay Andrea – Ágfalvi György alkotópáros koreográfiái
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!