Program


AGOSTONEHENGE - Ágoston Béla zeneszerzői estje

AGOSTONEHENGE - Ágoston Béla zeneszerzői estje

A műsorban szerepel egy kivonat arról a 3 lemezről, amely a népi hiedelmekhez kapcsolódik: 1. Mágia Nosztra 2006 (Binder) (A TORONYZENÉSZ ÁLMA – KONCERT /SOUND THE WATCH – JazzYear 2017 Hunnia Records on Spotify), 2. Tikmonka – Frank Londonnal 2009 (ETNOFON), 3.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. november 16. szerda, 19:00

AGOSTONEHENGE - Ágoston Béla zeneszerzői estje

A CD korszaknak vége. Az első cd-m 1999-ben jelent meg, az utolsó 2019-ben.
Ennek a 20 évnek az anyagából válogatok, miközben a CD-k úgy állnak otthon a polcon, mint a STONEHENGE kövek Angliában – már nem is tudjuk mi célt szolgáltak…

3 lemezanyag állt össze úgy, hogy népi ütő és dallam hangszereken játszó barátokkal zenéljek: LAKNI,LAKNI 1999 Szabó Zoltán duda , Virág Tibor ütőhangszerek(Periferic) , JAZZTARISZNYA 2003 Benke Ágoston Félix szájharmonika, Geröly Tamás Sándor ütőgardon (Gryllus), FOLKING 2014 Kovács Márton hegedű, Szabó Dániel cimbalom (JazzYear 2017 Hunnia Records on Spotify).
Ezeken a lemezeken a dob-bőgő-szaxofon trió bővült ki a vendégekkel, ezen a koncerten pedig az ÁGOSTON KÜNTETT idézi fel az elmúlt időt.

A műsorban szerepel egy kivonat arról a 3 lemezről, amely a népi hiedelmekhez kapcsolódik: 1. Mágia Nosztra 2006 (Binder) (A TORONYZENÉSZ ÁLMA – KONCERT /SOUND THE WATCH – JazzYear 2017 Hunnia Records on Spotify), 2. Tikmonka – Frank Londonnal 2009 (ETNOFON), 3. Oldás és kötés – Binding and Loosing 2006 /JazzYear 2017 Hunnia Records on Spotify

Feldolgozáslemezeimről is elhangzik egy-két szám: 1. MELES-MELES 2002 – Kispál és a Borz (Moha és Páfrány), 2. LENGYEL TANGÓ 2014 – Víg Mihály (Gryllus) 3. ORFEONÁLÉ – 2020 MŰPA felvétel a Magyar népdal napján az ORFEÓ Zenekar dalaiból.

A koncertből kimaradnak világzenei tevékenységem idézetei, de egy bemutatást megérnek a VERSI VARSA – GYEREK, VILÁG, ZENE című cd (Gryllus) illetve a ZUBOLY lemezek (Megadó Kiadó, Hunnia Records, Budapest Vinyl) és az AGOSTONES cd-k Ördögbomba 2005 , Dudapest Cirkusz 2007 címmel(Etnofon).

Szabad improvizációból kinövő alkotások: SZÁJBÓL SZÁJBA 2004 (s10), MONOTON KOKTÉL (JazzYear 2017 Hunnia Records on Spotify), KERUB – Flying Modus (Hunnia Records)

A KNUTDUT MEN (Dunno - BMC, Summaya - Hunnia Records) pedig már egy JAZZes történet, mondhatni a Dél-Alföldi Szaxofonegyüttes Ágostonos folytatása.

Ez az én STONEHENGE-m… Aki nem hiszi, járjon utána.

Előadja az Ágoston Küntett és a vendégek:
Ágoston Béla – szaxofon, duda, havasi kürt, tárogató, trombita, hegedű, ütőgardon, hulu, citerák, ének
Szabó Dániel – cimbalom
Benkő Róbert – nagybőgő
Szegő Dávid – dob

Vendégek:
Szabó Zoltán – mohácsi duda
Murányi Ákos – szopránszaxofon
Bujdosó János – gitár, ének
Keönch László Farkas - ütőhangszerek, hegedű, ének

Az előadás időtartama: ~ 80 perc (1 részben)

Ajánlatunk


A székesfehérvári Alba Regia Táncegyüttes sok évtizede tartozik a legizgalmasabb vidéki néptáncműhelyek közé, köszönhető ez többek között két meghatározó alkotónak, vezetőnek, mesternek és tanítványának. Botos József a hetvenes évek elején kezdett el koreografálni és tanítani a királyi város néptáncegyüttesénél, a hetvenes évek közepétől három évtizeden át volt az együttes művészeti vezetője, számos fesztiváldíjas koreográfia készítője, a stafétát 2006-ban pártfogoltja és tanítványa Majoros Róbert vette át, aki sikeresen járja tovább a mestere által megkezdett utat. Az együttesnek készült igényes autentikus műsorok, táncjátékok, történelmi témájú tablók mellett mindkettőjük számára meghatározó a szülővároshoz való kötődés, a város életében való aktív jelenlét, a mester által megálmodott Királyi Napok megvalósítása, éltetése, a város fontos eseményein a tanítványokkal való részvétel, a szűkebb és tágabb közösség építése, a gyökerek fontosságának átadása.

Április 6-án rendhagyó táncházzal – a Táncháztalálkozó Éjszakai báljával - várunk mindenkit 21 órától hajnali 4-ig a Hagyományok Házában, ahol a belső udvar, az Átrium mellett a színházterem bálteremmé változik, és kiváló zenekarok húzzák a talpalávalót.

Közös ég alatt - Egy színpadon a néptánc ifjú tehetségei és a Magyar Állami Népi Együttes A Hagyományok Háza és az Örökség Nemzeti Gyermek és Ifjúsági Népművészeti Egyesület hagyományteremtő szándékkal egy új program sorozatot hozott létre múlt év őszén 'Közös ég alatt' címmel, ahol egy színpadon mutatkoznak be a néptánc ifjú tehetségei és a Magyar Állami Népi Együttes táncos szólistái.

Ajánló


A Kerekutca minden lakója egytől egyig hétköznapian furcsa, de szerethető figura, a közösség fontos részei, részesei. Mindenkitől lehet tanulni valamit,…

Nagy és nemes feladatra vállalkozik a Magyar Állami Népi Együttes erdélyi antológiájának színpadra állításával. Az Édeskeserű szerves folytatása annak az…

“Két kezem formálja, a lábam járja, szívem muzsikája!“ Magyar cigány mesterségek, virtuóz táncok, életérzések...

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!