Program


A helység kalapácsa

A helység kalapácsa

Arra vállalkoztak az egykori Honvéd Táncszínház táncosai, műszakosai Novák Tata felügyeletével, hogy az együttes 70. jubileuma alkalmából megörvendeztetik egymást és a nézőket újra a táncjátékkal, melyben zömében a ’92-es bemutató szereplőit láthatjuk.
 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. március 8. vasárnap, 19:00

A helység kalapácsa
Vidám táncjáték egy felvonásban az egykori Honvéd Táncszínház táncosainak előadásában

A széles tenyerű Fejenagy és Szemérmetes Erzsók viszontagságos csapszéki szerelmének bimbózása és a csalánverte falu népének ármánykodása sokféle zenei és táncos tréfa alapjául szolgál.
Petőfi Sándor 'hőskölteménye', az 1844-ben íródott eposzparódia valóságos néptánc-bohózatként született újjá 1992-ben Novák Ferenc rendezésében.
Arra vállalkoztak az egykori Honvéd Táncszínház táncosai, műszakosai Novák Tata felügyeletével, hogy az együttes 70. jubileuma alkalmából megörvendeztetik egymást és a nézőket újra a táncjátékkal, melyben zömében a ’92-es bemutató szereplőit láthatjuk.

Rendező-koreográfus: Novák Ferenc
Zeneszerző: Rossa László
Díszlet: Götz Béla
Jelmez: Mikes Eszter

Szereplők:

Fejenagy, a helyi kovács, azaz „a helység kalapácsa”: Makovínyi Tibor
Erzsók asszony, a „szemérmetes” kocsmatulajdonos: Rusorán Gabriella
Bagarja úr, a csizmakészítő, a „béke barátja”: Juhász Zoltán
Harangláb, a „fondor lelkületű egyházfi”: Bozár László
vitéz Csepü Palkó, az istállósfiú, azaz „a tiszteletes két pej csikajának jókedvű abrakolója”: Lányi Attila
Márta, a kántor „amazontermészetű” felesége: Gether-Tóth Márta
Kevésszavú bíró: Tarnóczai Zoltán
Kisbíró: Tímár László
Egerek: Szilvási Károly, Pótor Kata, Mlinár Mária                           
Kocsma népe 

Ajánlatunk


A székesfehérvári Alba Regia Táncegyüttes sok évtizede tartozik a legizgalmasabb vidéki néptáncműhelyek közé, köszönhető ez többek között két meghatározó alkotónak, vezetőnek, mesternek és tanítványának. Botos József a hetvenes évek elején kezdett el koreografálni és tanítani a királyi város néptáncegyüttesénél, a hetvenes évek közepétől három évtizeden át volt az együttes művészeti vezetője, számos fesztiváldíjas koreográfia készítője, a stafétát 2006-ban pártfogoltja és tanítványa Majoros Róbert vette át, aki sikeresen járja tovább a mestere által megkezdett utat. Az együttesnek készült igényes autentikus műsorok, táncjátékok, történelmi témájú tablók mellett mindkettőjük számára meghatározó a szülővároshoz való kötődés, a város életében való aktív jelenlét, a mester által megálmodott Királyi Napok megvalósítása, éltetése, a város fontos eseményein a tanítványokkal való részvétel, a szűkebb és tágabb közösség építése, a gyökerek fontosságának átadása.

“Két kezem formálja, a lábam járja, szívem muzsikája!“ Magyar cigány mesterségek, virtuóz táncok, életérzések...

A Hagyományok Háza állandó táncház-sorozatának a Hagyományok Háza Átriuma ad otthont, minden szombaton 21 óra és hajnal 2 között. Szombat esténként itt a helyed a Hagyományok Háza táncházában, tanuld és járd velünk a táncot!

Ajánló


Városi séta a Szecesszió Art Deco Népművészet című kiállításhoz Szeretők, művészek és a megfontolt beruházók - Ami a kiállítótérbe nem…

Közös ég alatt - Egy színpadon a néptánc ifjú tehetségei és a Magyar Állami Népi Együttes A Hagyományok Háza és…

Gyerek táncházak és azt követően kézműves foglalkozások péntek délutánonként a Hagyományok Háza Átriumában. A program hossza ~1,5 óra.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!